Anadolunun Fazilet Adaları Yaşatılmalı

Türk Basınında Sansürün Kaldırılışın 116. yılı mesajında yerel medyanın sorunlarına değinildi. Cemiyet açıklamasında, yerel medyanın sıkıntılarına dikkat çekti; "Kamu yararına yayıncılık yapan yerel gazeteler desteklenmeli. Yerel basın susturulursa, vatandaşımızın sesi çıkmaz, sorunu dile getirilmez" dedi.
>> Devamı..

 Balıkesir Basını için sürpriz karar

Resmi ilan ve reklamların dağıtımını sağlayan Basın İlan Kurumu, tasarruf tedbirleri kapsamında küçülmeye gitti. Kurum, aralarında Balıkesir'in de bulunduğu 13 ildeki şube müdürlüğünü kapattı. Balıkesir, Bursa şubeye bağlandı. En fazla gazete ve internet haber sitesinin bulunduğu yüksek cirolu Balıkesir ile ilgili karar sürpriz olarak nitelendi.
>> Devamı..

 Yerel Basın Desteklenmeli

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu (TGK) Genel Başkanı Nuri Kolaylı, basın sektörünün ekonomik darboğaza girdiğini ve birçok gazete ile internet haber sitesinin kapanmanın eşiğine geldiğini belirterek, yerel basın kuruluşlarının desteklenmesi çağrısında bulundu. Başkan Kolaylı mesajında ayrıca Gazetecilik Meslek Yasası'na vurgu yaptı.
>> Devamı..

 Büyükşehir basına gazeteci başkan

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Başkanı Ramazan Demir, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığına getirilen gazeteci Bülent Ergün'ü ziyaret ederek başarı diledi. Ziyarette, Balıkesir medyası ile Büyükşehir Belediyesi ilişkilerinin yanı sıra mesleki konular ele alınarak hasbihalde bulunuldu.
>> Devamı..

 Milletvekillerine Açık Mektup

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC) gazetelerin tasarruf tedbirleri kapsamından çıkarılması amacıyla başlattığı girişimlerini sürdürüyor. Balıkesir'de önce sayfa karartan yerel gazeteler bu kez milletvekillerine mektup gönderdi. BGC Başkanı Ramazan Demir, "Gazeteler sırat köprüsünde. Her an nefesleri bitebilir" dedi.
>> Devamı..

 Balıkesir Basını tek sese dönüştü

Anadolu Basınının idam fermanı olarak nitelenen tasarruf tedbirlerine tepki amaçlı Balıkesir’de yayım yapan yerel gazeteler bugünkü birinci sayfalarını kararttı. Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC) yönetiminin tavsiye kararına ilimiz geneli yerel gazetelerin tamamına yakını katılarak Anadolu Basınına örnek bir dayanışma sergiledi.
>> Devamı..
BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !