Balıkesir Jandarmaya ziyaret

Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, İl Jandarma Komutanı Tarık Hekimoğlu'nu ziyaret etti. Buluşmada, ilimizdeki basın mensuplarıyla Jandarma teşkilatı arasındaki ilişkiler ele alındı. Sahte basın kartı kullanımının önlenmesine ilişkin Jandarma Teşkilatının gösterdiği hassasiyetten duyduğu memnuniyeti paylaştı.
>> Devamı..

 BİK Gazete Sahipleri Temsilci Seçimi

Basın İlan Kurumunun Genel Kurulu’na katılacak olan Anadolu gazete sahipleri 3 temsilcisinin seçimi Ankara’da gerçekleşti. Seçime katılan tüm delegelerin oylarını alan Nuri Kolaylı, Şevket Erzen ve Mustafa Arslan seçimi kazanarak, BİK Genel Kurul üyeliğine tekrar seçildi. Balıkesir gazete sahipleri de bu isimlere destek vermişti.
>> Devamı..

 Emniyet Müdürlüğüne ziyaret

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Başkanı Ramazan Demir, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar'ı ziyaret etti. Buluşmada, ilimizdeki basın mensuplarıyla Emniyet teşkilatı arasındaki ilişkiler ele alındı. Sahte basın kartı kullanımının önlenmesine ilişkin Balıkesir Emniyet teşkilatının gösterdiği hassasiyetten duyduğu memnuniyeti paylaştı.
>> Devamı..

 TGK'dan 3 Mayıs Açıklaması

TÜRKİYE Gazeteciler Konfederasyonu, 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü mesajında sek- törün ve meslektaşları- mızın güncel sorunlarını dile getirdi. Gazetecilerin yazdıkları yazılar ve haberler nedeniyle tutuklanmadığı, cezaevlerine atılmadığı, gerçek anlamda basın özgürlüğünün sağlandığı günler dileğinde bulunuldu.
>> Devamı..

 Türk Basınının Nazar Boncuğu

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC), Anadolu Ajansı'nın (AA) kuruluşunun 101. yılını kutladı. Mustafa Kemal Atatürk'ün talimatıyla kurulan AA'nın 101. yılı nedeniyle mesaj yayım- layan BGC Başkanı Ramazan Demir, AA'nın, kurulduğu 6 Nisan 1920'den bu yana güvenilir, tarafsız, hızlı, kaliteli ve ilkeli haberci- liğe imza attığını söyledi.
>> Devamı..

 Milli İradenin savunucusuz

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti, emekli amirallerin gece yarısı yayımladığı, 'darbe çağrışımlı bildiriye' tepki gösterdi. Geçmişte ağır bedeller ödendiğine dikkat çekilen açıklamada; "Anadolu gazetecileri olarak bizler, yerli ve milli medyamızla tıpkı 15 Temmuz'da olduğu gibi bugün de milli iradenin yanındayız." vurgusu yapıldı.
>> Devamı..
BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2021 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !