BGC  BASIN MÜZESİ ve MEDYA MERKEZİ
 

 
Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti, Basın Müzesi'nin kuruluşuyla Cemiyet ve Balıkesir basın tarihini gözler önüne serecek, basında teknolojik gelişimi, Balıkesir basınına hizmeti geçenleri gelecek nesillere taşıyacak çok önemli bir adım atmıştır.
Basın Müzesi Karesi Mahallesi Kaya Sokakta bulunuyor
 
BALIKESİR VE TÜRK BASIN TARİHİNE YOLCULUK
 
Bu müzeyi ziyaret edenler, öncelikle basının teknolojik gelişimini sergileyen ve bizden önceki gazetecilerin ve bizim dönemimizde basında kullanılan araç ve gereçleri görecektir.
 
 

(Gazeteciler Cemiyet Başkanı Ramazan Demir, Basın Müzesi açılışında konuşma yaparken 21 Kasım 2013)
 
Müzemizi gezerken Balıkesir basınını tarihçesine tanıklık edecekler.
Balıkesir ve Türk basınına emeği geçmiş gazetecilerin, başkanlarımızın ve üyelerimizin özgeçmişleri, eserlerinin yer alacağı müzede dijital ortamda bilgi arşivi yaratılacaktır. Sesli ve görüntülü olarak Balıkesir basınının geçmişinden bugününe yolculuk yapabilecektir.
Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Medya Merkezi ve Basın Müzesi sekiz ayrı odadan oluşmaktadır.
Bu odalara Ulusal Kurtuluş mücadelemizin simge isimleri arasındaki ve o dönemde  Balıkesir'de yayımladıkları gazetelerle halkımızın aydınlanmasını sağlayan Hasan Basri Çantay ve Mustafa Necati Bey başta olmak üzere Balıkesir basınına önemli katkıları bulunan cemiyetimizin kurucu isimlerinden Cevdet Demiray, Münir Yenal, Cahit Albayrak, A. Ekrem Balıbek ve M. Reşit Kıpçak ile "Öldürülen Gazeteciler Odası" isimlerinin verilmesini kararlaştırmış bulunuyoruz. 
Balıkesir evlerinin en görkemlisini Basın Müzesi ve Medya Merkezi'ne dönüştürdük
 
Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti'nin "Basın Müzesi" projesi, 2010-2013 döneminde görev yapan yönetim kurulu üyelerimizin imzalarıyla alınan kararla projelendirilmiş, 2013-2016 döneminde görevde bulunan yönetim kurulu tarafından hayata geçirilmiştir. 
 
Bizden katkılarını esirgemeyen herkese, müzede sergilenmek üzere eser desteğinde bulunan meslektaşlarımıza BGC yönetimi olarak teşekkür ediyoruz. 
 
 
Balıkesir basın tarihinin gelecek nesillere ulaştırılması ve basına emeği geçen gazetecilerin ve basın şehitlerimizin isimlerinin sonsuza dek yaşatılması adına BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi'nin oluşturulmasına vesile olduğumuz için mutluyuz. 
 
 
Bu onuru Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti'nin saygın üyeleri ve Balıkesir halkıyla paylaşıyoruz.
 
Saygılarımızla.
 
Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti 
Yönetim Kurulu Adına
Başkan
Ramazan DEMİR
 
Salı ve Perşembe günleri 14.00 ila 16.30 saatleri arasında ziyaret edilebilen BASIN MÜZESİ ile ilgili detaylı bilgiye Müzemizin aşağıda linki verilen internet sitesinden ulaşabilirsiniz..
 
BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2022 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !