Gazeteci vekil Cenbey Cemiyet'te

Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, BGC Basın Müzesi ve Medya Merkezi'ni ziyaret etti. Başkanımız Ramazan Demir ile Genel Sekreterimiz Miraç Kaya ve yönetim kurulu üyesi Ömer Kantarlıoğlu'nun hazır bulunduğu ziyarette mesleki konular ele alındı. Yeni Basın Kanunu ve Dezenformasyon Yasası üzerine görüşler dile getirildi.
>> Devamı..

 Başsavcı Akın Basın Müzesinde

BALIKESiR Cumhuriyet Başsavcısı Abdulkadir Akın, Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etti. Türk Basınının günden bugüne gelişiminin sergilendiği Basın Müzesinde nostaljik yolculuk yaptı. Adliye ile gazeteciler arasındaki ilişkilerin de ele alındığı buluşmada Akın, gazetecilerin önemli bir sorumluluğu yerine getirdiğini söyledi.
>> Devamı..

 100. yıla değer katan etkinlik

Balıkesir’de Milli Mücadele meşalesine ilk kıvılcımın ateşlendiği Alaca Mescid ve Okuma Yurdu toplantılarına katılan bayrak adamlar arasındaki isimlerden bazılarının torunları kurtuluşun 100. yılında bir araya geldi. Kuva-yi Milliye ruhuna can verenlerin torunlarının hatıralarını paylaştığı etkinlikte duygusal anlar yaşandı.
>> Devamı..

 Akın'a Hayırlı Olsun Ziyareti

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti yönetimi, Cumhuriyet Başsavcısı Akın'a "hoş geldiniz" ziyaretinde bulundu. Balıkesir ilinin çeşitli konuları üzerine görüş alış verişinin bulunulduğu ziyarette, BGC Başkanı Ramazan Demir, Başsavcı Abdülkadir Akın'a Gazeteciler Cemiyeti'nin tarihçesi ve yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.
>> Devamı..

 Bayram değil, dayanışma günü

Türk Basınında Sansürün Kaldırılışın 114. yılı mesajında yerel medyanın sorunlarına değinildi. Cemiyet açıklamasında, yerel medyanın sıkıntılarına dikkat çekti; "Kamu yararına yayıncılık yapan yerel gazeteler desteklenmeli. Yerel basın susturulursa, vatandaşımızın sesi çıkmaz, sorunu dile getirilmez" dedi.
>> Devamı..

 Başkanımızdan BİK'e ziyaret

Gazeteciler Cemiyeti ve Marmara Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Ramazan Demir, federasyon üyesi Bursa, Sakarya, Bilecik, Çanakkale Cemiyetlerinin Başkanları ile birlikte Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Cavit Erkılınç'ı ziyaret etti. Demir, "Hakikat peşindeki gazeteciler ile mesleği çıkar amaçlı kullananlar ayırt edilsin" dedi.
>> Devamı..
BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2022 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !