Karesi'ye hayırlı olsun ziyareti

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti yönetimi, 31 Mart'taki seçimleri kazanarak Karesi Belediye Başkanı seçim CHP'li Mesut Akbıyık'a "hayırlı olsun" ziyaretinde bulundu. Cemiyeti yönetiminin Karesi'nin yeni başkanı Akbıyık buluşmasında. yerel yönetimler ile medya arasındaki ilişkilerin yanı sıra "ödeme krizi" ele alındı.

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti yönetimi, Karesi Belediye Başkanı Mesut Akbıyık'ı ziyaret etti.
Cemiyet Başkanı Ramazan Demir ve yönetim kurulu üyeleri, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde Karesi Belediye Başkanı seçilen Mesut Akbıyık'a makamında ziyarette bulundu.
Ziyarette, Karesi Belediye Başkanı Mesut Akbıyık'ın önceki dönem belediye yönetiminin 1-31 Mart 2024 tarihleri arası, resmi ilan ve reklam yayımlama hakkına sahip gazete ve internet haber sitelerine Basın İlan Kurumu (BİK) üzerinden verdiği ilan ve reklamlar ile ilgili yaşanan "ödeme krizi" ele alınarak kamu kurum ve kuruluşlarında devamlılığın esas olduğuna, kötü yönetimlerin faturasının basına çıkarılmaya çalışılmasının yanlışlığına vurgu yapıldı.
Yerel yönetimler ile medya ilişkilerinin ele alındığı ziyarette Akbıyık, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi konusunda kamu yararı gözeten yayıncılık anlayışına sahip gazete ve gazetecilere önemli görevler düştüğünü ve bu ilkelere sahip yayın kuruluşlarını desteklemeyi sürdüreceklerini kaydetti.
Karesi Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Aydemir'in de hazır bulunduğu ziyarette, BGC Başkanı Demir, Başkan Mesut Akbıyık'a Gazeteciler Cemiyeti yayınları arasındaki "Balıkesir Basın Tarihi" adlı kitabı hediye etti.
 

Kayıt : 26.04.2024

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !