BASIN-POLİS OMUZ OMUZA

Cemiyetimizin, Emniyet Müdürü Ömer Aydın'ı ziyaretinde medya-polis ilişkileri pekiştirildi. Cemiyet Başkanı Ramazan Demir, ilimizdeki yerel ve yaygın medya muhabirlerinin emniyet teşkilatıyla ilişkilerinin yeni dönemde üst seviyeye çıktığını belirterek müdür Aydın'a teşekkür etti. Teşkilat içi yayınladığı genelge ile basının doğru bilgiyi alma noktasında yardımcı olunmasını istediğini açıklayan Aydın, "Aynı işi yaptığımızı düşünüyorum. Biz evin bir penceresinden sizler de diğer penceresinden bakıyorsunuz" dedi.

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Başkanı Ramazan Demir ve yönetim kurulu üyeleri İl Emniyet Müdürü Ömer Aydın'ı ziyaret etti. Demir, Balıkesir Emniyet Teşkilatı ile ilimizde görev yapan yerel ve yaygın medya temsilcileri arasındaki ilişkilerin yeni dönemde daha iyi bir noktaya gelmesinden duydukları memnuniyeti aktardı. Çeşitli konulardaki işbirliğinin artarak devamını dileyen Demir, basın araçlarına yönelik Cemiyetin projesine müdür Aydın'ın desteğini istedi.

Emniyet Müdürü Ömer Aydın, ziyarette şunları dile getirdi:
"Bugün Emniyet Teşkilatına bir yazı yayınladım. Bu yazıda basın mensuplarının da bir kamu emekçisi olduğunu, dolayısıyla da onların vatandaşa en doğru bilgiyi zamanında alabilme hakkı olduğunu ve o bilgiyi ulaştırılması noktasında önemli bir mesyon üstlenen basın temsilcilerinin işlerini yaparken arkadaşlarımızın yardımcı olmalarını istedim. Basın mensuplarının görevlerini yaparken süratle olay mahaline ulaşması ve olay mahalinde görev yaparken güvenliklerinin sağlanması noktasında herkesin üzerine görev düştüğünü ifade eden çerçevede bir yazıyla bildirdim.. Bu yazının da tesadüfen böyle bir güne denk gelmesi beni mutlu etti. Basın mensupları ile birlikte gerçekten omuz omuza görev yapıyoruz. Hangi önemli olaya gidersek gidelim bakıyoruz ki arkadaşlarımız orada bizim personelimiz gibi görev yapıyorlar. Dolayısıyla aynı işi yaptığımızı düşünüyorum. Biz evin bir penceresinden sizler de diğer penceresinden bakıyorsunuz. Ama neticede evin içerisinde aynı işi yapıyoruz."

Kayıt : 05.05.2010

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !