Edremit Belediyesini ziyaret

DÖVİZ kurlarıyla enerji sektöründeki dalgalanma basın sektörünü hayli etkiledi. Gazeteciler Cemiyeti (BGC), çeşitli sıkıntılara rağmen ayakta kalmaya çalışan Anadolu Basınına dikkatleri çek- mek ve Belediye Meclis kararlarının gazetelerde yayınlatılmasını sağlamak amacıyla başlattığı yerel yönetim ziyaretlerini Edremit Belediyesi ile sürdürdü.

BALIKESİR Gazeteciler Cemiyeti (BGC), çeşitli sıkıntılara rağmen ayakta kalmaya çalışan yerel medyaya dikkatleri çekmek amacıyla başlattığı yerel yönetim ziyaretlerini Edremit Belediyesi ile sürdürdü.
BGC Başkanı Ramazan Demir , Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Balıkesir Temsilcisi H. Hilmi Duyar ile birlikte Edremit Belediyesi'ni ziyaret etti. Belediye Meclisi karar özetlerinin medya kuruluşları aracılığıyla kamuoyuna duyurulması yolundaki BGC'nin başvurusunu yaptı.
Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan ile yerel medya üzerine karşılıklı görüş alışverişinde bulunan Gazeteciler Cemiyeti heyeti, sosyal paylaşım ağlarındaki bilgi kirliliğiyle çıkar amaçlı yayıncılığa karşı, gerçek sahibi millet olan kamu yayıncılığının desteklenmesi gerektiğini hatırlattı.
Samimi ortamda geçen ziyarette BGC Başkanı Demir, yerel medyaya ilgisi ve basın hayatına katkıları nedeniyle camianın teşekkürlerini sunduğu Başkan Selman Hasan Arslan'a, cemiyet yayınları arasındaki Balıkesir Basın Tarihi kitabıyla ülkemizin önemli alimlerinden Balıkesir'in bayrak adamı Hasan Basri Çantay'ın hayatını A'dan Z'ye anlatan eseri takdim etti.
Ziyarette, Edremit Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Tayfun Canlı ile BGC Yüksek İstişare Kurulu üyesi Aziz Han da yer aldı.
İlçedeki çalışmaları hakkında bizleri bilgilendiren Belediye Başkanımız sn. Selman Hasan Arslan'a misafirperverliği için teşekkür ederiz.
BGC'nin ziyaretleri diğer ilçe belediyeleriyle devam edecek.

Kayıt : 13.02.2022

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2023 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !