CEMİYETE ÇYDD KUTLAMASI

BALIKESİR ve ilçelerindeki gazete, tv ve radyoların sahipleriyle basın emekçilerinin katıldığı genel kurulda tüm üyelerin oybirliğiyle güven yenileyen Cemiyet yönetimine kutlama ziyaretleri sürüyor. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği(ÇYDD) Balıkesir Şube Başkanı İsmail Erten ve yönetim kurulu üyeleri, Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. ÇYDD Şube Başkanı İsmail Erten, “Kongrede seçilen arkadaşlarımızı kutlamak için cemiyete geldik. Ramazan Demir ve ekibine yeni dönemde de başarılar diliyoruz” dedi. ÇYDD yönetimine iyi dilekleri için teşekkür eden Cemiyet başkanı Demir, sivil toplum örgütleri arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi gerektiğini vurguladı.

BALIKESİR ve ilçelerindeki gazete, tv ve radyoların sahipleriyle basın emekçilerinin katıldığı genel kurulda tüm üyelerin oybirliğiyle güven yenileyen Cemiyet yönetimine kutlama ziyaretleri sürüyor. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği(ÇYDD) Balıkesir Şube Başkanı İsmail Erten ve yönetim kurulu üyeleri, Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. ÇYDD Balıkesir Şube Başkaın İsmail Erten, “Kongrede seçilen arkadaşlarımızı kutlamak için cemiyete geldik. Ramazan Demir ve ekibine yeni dönemde de başarılar diliyoruz”dedi.

ÇYDD Genel Merkeziyle birlikte 41 projeyi sürdürdüklerini belirten Erten, “Biz eğitime yatırım yapıyoruz. Halkın desteği ve bağışlarıyla gençlere burs sağlıyoruz.. Kardelen projesiyle Türkiye genelinde 35 bin öğrenciye burs veriyorduk, bu yıl 50 bin öğrenciye burs veriyoruz. Balıkesir’de ortalama 150 öğrenciye ayda 75 lira burs veriyoruz” diye konuştu.

ÇYDD Yönetim Kurulu’nda yeralan gazeteci Tarık Sürmelioğlu ise “Cumhuriyetin temel değerlerini savunan sivil toplum örgütleriyle dayanışma içinde olmayı amaçlıyoruz” derken, ÇYDD ile Gazeteciler Cemiyeti’nin ortak projeler üretebileceğini vurguladı..

ÇYDD KUTSAL BİR GÖREV ÜSTLENİYOR

Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, ÇYDD yöneticilerine bu ziyaretleri için teşekkür ederken, “Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Türkiye’de kutsal bir görev üstleniyor. Özellikle rahmetli Türkan Saylan’ın liderliğinde önemli çalışmalar yaptı. Dünyada en büyük yatırım insana ve eğitime yapılan yatırımdır. ÇYDD’de kardelenler projesiyle, verdiği burslarıyla bir çok gencimizin iyi eğitim almalarına katkı sağlıyorlar. Bizde Balıkesir medyası olarak bu güzel projelerin destekçisiyiz. Balıkesirli duyarlı vatandaşlarımızın da bu projeye ve ÇYDD’ye destek vermesini istiyoruz. Bu çocuklara verilecek aylık 50 liralık bursun bile çok önem taşıdığına inanıyoruz” dedi.

Kayıt : 26.03.2010

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !