ACAR BAŞKANI UĞURLADIK

BALIKESİRLİ bir bürokrat daha önemli göreve atandı. Vergi Dairesi Başkanlığını 3 yıldır başarıyla sürdüren Gürhan Acar, İzmir’e atandı. Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret edip, basın mensupları ile vedalaşıp, helalleşen Vergi Dairesi Başkanı Mustafa Gürhan Acar, atamanın bir “ayrılık” değil “kazanç” olarak değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı. Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, görevi süresince basınla diyaloğuna teşekkür ettiği Acar'a, “Bilgi birikiminiz ve tecrübenizle İzmir’de de çok başarılı olacağına inanıyoruz. Sizi hemşehrimiz olarak daha üst mevkilerde görmek istiyoruz” diyerek başarı diledi.

GELİR İDARESİ BAŞKANI MUSTAFA GÜRHAN ACAR’I IZMİR’E UĞURLADIK

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret edip, basın mensupları ile vedalaşıp, helalleşen Vergi Dairesi Başkanı Mustafa Gürhan Acar, atamanın bir “ayrılık” değil “kazanç” olarak değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı. Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, “Bilgi birikiminiz  ve tecrübenizle İzmir’de de çok başarılı olacağına inanıyoruz. Sizi hemşehrimiz olarak daha üst mevkilerde görmek istiyoruz” diyerek Acar’a başarı diledi.

Balıkesir’den İzmir Vergi Dairesi Başkanlığı’na atanan Mustafa Gürhan Acar, dün Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ederek, basın mensupları ile vedalaşıp, helalleşti. Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, “Balıkesir’de verdiğiniz hizmetler ve basınla kurduğunuz güzel diyalog için size teşekkür ediyoruz. Bilgi birikiminiz  ve tecrübenizle İzmir’de de çok başarılı olacağına inanıyoruz. Sizi hemşehrimiz olarak daha üst mevkilerde görmek istiyoruz” dedi. Acar da Balıkesir’de görev yaptığı süre içinde kendisine ve çalışma arkadaşlarına ilgi gösteren, destek veren, kurumun çalışmalarını kamuoyuna duyuran tüm basın mensuplarına teşekkür etti. Bu atamaya bir “ayrılık” olarak değil “kazanç” olarak bakılması gerektiğini söyleyen Acar, “Şimdi bir yere daha açıldık. Ben Balıkesir’in çocuğuyum. Balıkesir’i unutmam” dedi. Demir de  Acar’ın İzmir vergi Dairesi Başkanlığı’na atanmasının “Balıkesir’in kazancı” olduğunu vurguladı.

BALIKESİR’DE DEVRİM YAPTIK

Balıkesir Vergi Dairesi Başkanlığı döneminde teşkilat olarak bir çok şeyi değiştirdiklerini vurgulayan Acar, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Harcamalar için müthiş bir bütçe kaynağı getirttik. Araç, gereç konusunda, çalışma ortamında müthiş bir devrim oldu. Araçların ortalaması 82-83’dü. Üç yılda benim hatırladığım 15 araç getirttik. Bugüne dek gelmeyen şekilde araç geldi, bilgisayar geldi, bilgisayarla ilgili donanım geldi. Başkanlıkla ,Ankara ile ilişkileriniz diyaloglarınız iyiyse onlar da sizi duyabiliyor. Gerekli şeyleri gönderiyorlar. Biz bunu memleketimiz için avantaja çevirmeye çalıştık. İşin özü kafamızda yapmak istediğimiz çok şey vardı ancak yerel idaredekilerden zorluk çektik.  Yerelde bazı idareler yüzünden yatırımımızı yapamadık. Ama çok daha iyisini bizden sonraki arkadaşlar yapabilir” 

Beklenenin millet nazarında bir hizmet olduğunu da sözlerine ekleyen Acar,  “Kendi şahsınız için öyle yapalım böyle yapalım anlayışından uzak durmaya çalıştık. Kendi teşkilatımızda çalışanları etkilerden tepkilerden uzak tutup, kendi vazifelerini yaptırmaya çalıştık. ‘Görevinizi layıkı ile yapın’ dedik” dedi.

Kayıt : 12.03.2010

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !