BALIKESİR'E GAZETECİLİK OKULU

BALIKESİR Gazeteciler Cemiyeti, Basın Müzesi ve Medya Merkezi olarak kente kazandırma yolundaki projsini yürüttüğü tarihi Paşa Konağı'nda "Gazetecilik Okulu" açacak. Haber yazım tekniklerinden grafik tasarıma kadar birçok konuda eğitim verecek. Eğitim rojesine Çanakkale Basını da dahil edildi.

 

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti’nin yeni yönetim kurulu Vali Ahmet Turhan, İl Genel Meclisi Başkanı Ramazan Bahçavan ve Emniyet Müdürü  Halil Karataş’ı ziyaret etti. Cemiyet Başkanı Ramazan Demir “Yönetim olarak 6 yıl önce tüm Balıkesir’de ki meslektaşlarımızı kucaklayarak, Büyükşehir’in temellerini atmıştık. Balıkesir’in de Büyükşehir olmasıyla birlikte Gazeteciler Cemiyeti olarak daha büyük projelere imza atacağız”dedi. 

Vali Ahmet Turhan’a y apılan ziyarette konuşan Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir “Balıkesir eyalet büyüklüğünde. Ü ç ayrı özeliği bulunan bir ilde yaşıyoruz. Bu üç ayrı özeliği tek çatıda, tek hedef altında topladığınızda güzel işlerin ortaya çıkacağ ını biz de Gazetecileri Cemiyeti olarak 6 yıl önce göreve geldiğimizde bu amaçla çalışma yaptık. Marmara Adası’ndan Ayvalık’a k adar Balıkesir’in 18 ilçesinde görev yapan yerel ve yaygın  basındaki arkadaşlarımızı bu camia çatısı altında buluşturarak kendimizi Büyükşehir’e adapte etmeye çalıştık.

Bizim sürekli vurguladığımız bir şey daha var burada görev yapan siyasiler ve il valilerine de düşen görev var Marmara ile Körfez’i Merkez ile bütünleştirerek tek bir amaç doğrultusunda çalışmalar yapıldığında Balıkesir’in gerçekten 2023 hedefine daha kolay  ulaşabileceğine inanıyoruz. Bu amaç doğrultusunda ilin siyasilerinin ve yöneticilerinin yapacağı çalışmalarda onların yanlarında değil önlerinde de görev yapmak arzusundayız. Yaşadığımız kent ve il için bu çalışmaları yapmak bizim asil görevlerimizden birisi. Bu amaç ve çalışmalar doğrultusunda gerek Valiliğimizin gerek İl Genel Meclisimizin gerekse diğer kamu kurumlarının Cemiyetimize karşı gösterdiği duyarlılığa da çok teşekkür ediyoruz”dedi.

PAŞA KONAĞI GAZETECİLİK OKULU OLUYOR

Balıkesir’in 130 yılık basın tarihi olduğuna dikkat çeken Demir “  Bu basın tarihinde Basın Müzesi oluşturulması yönünde adımları attık. Bu çalışmayla ilgili tarihi Paşa Konağı’nı Cemiyet’e tahsis etmeniz bizim önümüzü açtı. Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti olarak da  sadece kamu ile vatandaşlar arasında köprü görevi olmak değil Balıkesir’in tanıtımında da öncü görev üstlenmek istiyoruz. Bu doğrultuda da gerek Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü, Basın İlan Kurumu ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu ile iyi ilişkiler içerisinde olarak Balıkesir’in güzelliklerini tanıtmaya çalışıyoruz. Tarihi Paşa Konağı ile ilgili önümüzdeki süreçte Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile birlikte Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti’nin de katılımıyla bizim ortak olduğumuz proje kapsamında burasını bir Müze haline dönüştürüp aynı zamanda müze ile birlikte Balıkesir ve Çanakkale’de ki meslektaşlarımıza Gazetecilik Okulu’nda sayfa tasarımı, grafik ve haber yazma konularında dersler vermek istiyoruz” diye konuştu. 

Kayıt : 12.04.2013

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !