BALIKESİR MEDYASINA BİK ÖVGÜSÜ

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, Anadolu basınının sorunlarının çok olduğunu ancak bu sorunların yerel medyayı yıldırmaması gerektiğini belirterek, "Anadoluyu basın şaha kaldıracak. Türkiye'de işte böyle bir basın geliyor" dedi. Atalay, Balıkesir'de yayınlanan gazetelerden de övgüyle sözetti.

 

Balıkesir'de yayınlanan Yeni Haber gazetesinin 46.yıldönümü nedeniyle düzenlenen etkinliğe katılan BİK Genel Müdürü Mehmet Atalay, Balıkesir veyerel medyasından övgüyle söz etti.

Atalay, “Anadolu basının sorunları çok, ama zenginlikleri de var. Geleceği parlak. Balıkesir basınında gelişmeyi izliyoruz. Kalite ve içerik açısından önemli bir gelişmenin olduğunu gözlemledim" dedi.

Yerel basının desteklenmesi gerektiğine vurgu yapan Atalay, "Gazetecileri yetiştirelim, büyütelim, her türlü gelişimini destekleyelim, imkanlarını çoğaltalım ve Anadolu’dan yıldızlar yetiştirelim" ifadesini kullandı.

Atalay, Balıkesir denildiğinde Atatürk’ün hutbesiyle Kurtuluş Savaşı’na kattığı heyecanın akla geldiğine işaret ederek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kurtuluş Savaşı’nda Balıkesir en çok şehit veren illerden biri. Kastamonu gibi.  Kastamonu’ya Mehmet Akif gidiyor. Açık Söz Gazetesinde yazılarını yazıyor. Kastamonulular Kurtuluş Savaşında inanılmaz bir performans gösteriyor. İstiklal Marşı ilk kez Açık Söz Gazetesinde yayınlanıyor. Bunlar tesadüf değil. Bunlar keşifle alaklı bir şeydir. Anadolu’nun bu zenginliğini kucaklamak ve yararlanmak gerekiyor. Türkiye, İstanbul ve Ankara’dan ibaret değil. Ankara ve İstanbul'dan bakılınca Anadolu görülmüyor.  Nasıl ki Mustafa Kemal Atatürk ve Mehmet Akif Ersoy Anadolu'ya açılmış ve ondan sonra Anadolu büyümeye başlamışsa bugünde Anadolu’yu basın şaha kaldıracaktır. Türkiye'de işte böyle bir basın geliyor.” 

Kayıt : 19.01.2013

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !