BASIN VAKFI HEDEF BÜYÜTTÜ

Başkanlığını Yılmaz Karaca'nın üstlendiği, Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti 2. Başkanı Ümit Babacan'ın da yönetiminde genel mali sayman olarak görev aldığı Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı'nın yeni yönetimi yeni dönemdeki hedeflerini belirledi. Başkan Yılmaz Karaca; "Basın Vakfı’nı hak ettiği noktaya getirmeye ve dönemimizde gerekli işlevini yeniden üstlenmesini sağlamaya kararlıyız. Anadolu ile elele bunu başaracağız" dedi.

Merkezi İstanbul’da bulunan Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı Yönetim Kurulu toplantısı Başkent Ankara’da gerçekleştirildi.
Genel Başkanlığını Yılmaz Karaca’nın yaptığı Basın Vakfı’nın Yönetim Kurulu toplantısı, Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun Kızılay’daki merkezinde yapıldı.

Yönetimi 2010 yılı Ekim ayında yapılan genel kurulda değişen Basın Vakfı’nın, aktif hale getirilebilmesiyle ilgili gündem maddelerinin görüşüldüğü toplantıda, Vakfa gelir kaynakları yaratılması, bununla birlikte mesleğin ve meslektaşların sorunlarının çözümüne yönelik çalışmalar planlanması kararlaştırıldı.

Basın Vakfı Genel Başkanı Yılmaz Karaca,  “Meslek Büyüğümüz Rahmetli Nezih Demirkent tarafından kurulan ancak onun kaybından sonra ne yazık ki uzun yıllar atıl durumda kalan Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı, aslında çok önemli ve anlamlı hedefleri gerçekleştirmeyi amaçlamıştı. Yeni Yönetimimizle birlikte Vakfımızı yeniden aynı hedeflere kanalize etmeye çalışıyoruz. Türkiye genelindeki gazeteciler cemiyetleri ile meslek örgütlerinin üyesi bulunduğu, bu yönüyle ülkemizin geniş katılımlı meslek örgütlerinden biri olan Basın Vakfı’nı hak ettiği noktaya getirmeye ve gerekli işlevini yeniden üstlenmesini sağlamaya kararlıyız. Önümüzdeki süreçte, bu doğrultuda çalışmalar yapmayı hedefliyoruz. Ankara merkezli toplantımızın ve temaslarımızın amacı da budur” dedi.

Basın Vakfı’nın Ankara’daki toplantısına Genel Başkan Yılmaz KARACA, Genel Başkanvekili İbrahim ERDOĞAN, Genel Sekreter Halit YILMAZ, Genel Sayman Ümit BABACAN ile  yönetim kurulu üyeleri Kemal ÖZDİLEK,  Mehmet IŞIK ve Ali SOYDAN  katıldı.

Kayıt : 21.02.2011

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !