BALIKESİR'E ve BGC'YE YAKIŞTI

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti’nin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’le onurlanan 50. Yıl etkinlikleri Balıkesir'e ve Cemiyetimize yakıştı. Cemiyet başkanımız Ramazan Demir'in de yönetiminde genel mali sayman olarak yeraldığı Türkiye Gazeteciler Federasyonu'nun 32. Başkanlar Konseyi toplantısı da 50. yıl etkinliklerimiz kapsamında Balıkesir'de gerçekleştirildi. 60 ilin gazeteciler cemiyeti başkanının katıldığı toplantı öncesinde Vali Yılmaz Arslan ile belediye başkanı İsmail Ok ziyaret edildi. Konuklarımıza Balıkesir'in tarihi ve doğal güzellikleri anlatıldı.

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti’nin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’le onurlanan 50. Yıl etkinlikleri Valilik, Belediye ziyaretleri ardından Başkanlar Konseyi toplantısı ile sona erdi..

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Başkanı Atilla Sertel, Federasyon Yönetim Kurulu ve 50’ye yakın cemiyet başkanı ile Balıkesir Valisi Yılmaz Arslan'ı ziyaret etti.

Vali Aslan, TGF Başkanı Atilla Sertel ve beraberindeki heyeti kabulünde, 20 aydır Balıkesir'de görev yaptığını belirterek,“İftira edilmedikçe gazeteciler görevini yapacak. Zaten Balıkesir'in ortak değerleri var. Balıkesir'in insanı devletiyle, milletiyle barışık. Siyasetçisi, esnafı, köylüsü hepsi böyle. Burası yaşanabilecek bir yer. Federasyon toplantınızın Balıkesir'de yapılmasından ayrı bir mutluluk duydum” diye konuştu. Vali Arslan, TGF Başkanı Atilla Sertel'e Balıkesir kolonyası ve Yağcıbedir halısı hediye etti.

TGF Başkanı Sertel, daha sonra Balıkesir Belediye Başkanı İsmail Ok'u da ziyaret etti. Başkan Ok, Türkiye’nin dört bir yanından gelen başkanları Balıkesir’de ağırlamanın mutluluğunu yaşadığını belirtirken, tüm başkanlara Balıkesir’in ünlü kolonyasından hediye etti.

BALIKESİR’E YAKIŞTI

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Başkanı Ramazan Demir de cemiyetin 50. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde başkanlar konseyi toplantısını Balıkesir'de yapmaktan büyük memnuniyet duyduklarını söyledi. Demir, “Balıkesir'e yakışan bir etkinliğe ev sahipliği yapmanın gururunu yaşıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımıza da katılımlarından dolayı sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz”dedi.

BASIN İLAN KURUMUNDA ÜÇ CEMİYET BAŞKANI OLACAK

Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun 32. Başkanlar Konseyi Toplantısı da Asya Termal Otel'de gerçekleştirildi. Konsey toplantısına, yaklaşık 50 gazeteci cemiyeti ve dernek başkanı katıldı. TGF Başkanı Atilla Sertel, federasyonun ikinci kez böyle bir toplantıyı Cumhurbaşkanının katılımıyla gerçekleştirdiğini belirtti.

Toplantıda Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen gazeteci cemiyeti ve dernek başkanlarının katılımıyla Türk basınının sorunlarının çözümüne yönelik öneri ve görüşlerin tartışıldığını anlatan Sertel, “Ayrıca federasyonumuz bu toplantıda Türkiye'nin en önemli kurumlarından biri olan Basın İlan Kurumu'na kendi iç yapısından adaylarını çıkardı. Bu arkadaşlarımızın desteklenmesi için üzerimize düşeni yapacağız” diye konuştu.

SORUNLAR EN TEPEDE

Toplantının ilk gün kü bölümünde yaptıkları sunumun Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de takdirini kazandığını anımsatan Sertel sözlerini şöyle sürdürdü: “Sendikasızlaşmadan, basın özgürlüğünden, gazetecilerin tutukluluğundan hemen her konudaki çözüm noktalarındaki taleplerimizi Türkiye'nin en tepesindeki kişiye ilettik. Biz kendisinden de bu sorunların çözümü noktasında katkı bekliyoruz. Katkı nasıl olur? Söylemle, konuşarak olur. Bu konuda konuşmasını da istiyoruz. Yani Cumhurbaşkanı gazetecilerin özgürlüğü konusunda konuşmalı. Sıklıkla konuşmalı. Türkiye'de eli kanlı katiller, insan öldürenler dışarıda, eli kalem tutanlar içeride. Bu toplumun vicdanını kanatıyor.”

BALIKESİR BASIN TARİHİNDE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİREN EKİP

Cemiyet Başkanımız Ramazan Demir ile kurmayları Coşkun Yaman, Ümit Babacan, Ertan Filizel ve Ramazan Karaca, 50. yıl pastasını elele vererek kesti.

50’NCİ YIL PASTASI

BGC'nin 50. kuruluş yıl dönümü nedeniyle hazırlanan ve üzerinde BGC'nin ambleminin bulunduğu pasta TGF Başkanı Sertel ve BGC Başkanı Ramazan Demir'le diğer illerden gelen cemiyet başkanları tarafından kesildi.

Kayıt : 13.02.2011

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !