GRİ PASAPORT MÜJDESİ

TÜRKİYE Gazeteciler Federasyonu (TGF) yönetiminin gazetecilerin çalışma koşullarının iyileştirilmesi noktasında verdiği çabalardan biri daha sonuç verdi. Müjdeli haber Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'tan geldi. Bakan Arınç, "gazetecilere gri pasaport verilecek" dedi. Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünce (BYEGM) Antalya’nın Alanya ilçesinde, valilik basın ve halkla ilişkiler müdürleri ile il emniyet müdürlükleri pasaport şubesi sorumlularına yönelik düzenlenen bilgilendirme toplantısına katılan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, gazetecilerin merakla beklediği müjdeyi verdi.

Bakan Arınç, burada yaptığı konuşmada gazetecilerin yurtdışına çıkışlarında vize ve pasaporta yönelik yaşadığı sıkıntıları da bildiklerini söyledi. Bu sorunu çözmek üzere çalışmalarının sürdüğünü dile getiren Bülent Arınç, 6 ay ya da 2 yıl süreli, doğrudan hizmetle ilişkili bir pasaportu hayata geçirmek üzere altyapıyı hazırladıklarını bildirdi. Artık görev nedeniyle yurtdışına gidecek yerel ve ulusal basın mensuplarına ”hizmet pasaportu” verileceğini anlatan Arınç, şöyle konuştu: ”Önümüzdeki hafta Ankara’da açıklayacağımız bir sonuçla bütün Türkiye’ye duyurulacaktır. Kuruluşlarınızdan gelecek taleplerinizi de, bireysel taleplerinizi de Emniyet Genel Müdürlüğüne bildirmek suretiyle süratle pasaportları kendilerine takdim edeceğiz. Bunun takibini de ayrıca yapacağız. Çünkü bu belli bir amaçla veriliyor, bu amacın dışında kullanılmaması lazım. Ben hiçbir medya mensubumuzun amaç dışı kullanacağını düşünmüyorum. Bu imkanı iyi kullanırsak, bunun devamı gelecektir. Basın mensupları da itibar kazanmalı, itibarlarını artırmalıdır. Toplumda saygın insanlar olarak her zaman değer ve takdir görmelidir. Bu yurtiçinde nasıl böyleyse, yurtdışında da aynı şekilde devam etmelidir.”

Kayıt : 10.01.2011

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2023 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !