BASIN İLAN KURUMU 50 YAŞINDA

1961 yılından bu yana resmi ilan ve reklamların adil dağılımını yaparak, yerel ve ulusal basının maddi bağımsızlığı için çalışan, basın özgürlüğünün tesisinde önemli katkılar sağlayan Basın İlan Kurumu 50. yaşında. 2 Ocak 1961 tarihli 195 Sayılı Kanun ile kurulan kurumumuz, 49 yılı geride bırakarak 50. yaşgününü kutluyor. Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Mehmet Atalay, kuruluş yıldönümünün, 2011 yılı boyunca düzenlenecek bir dizi çoşkulu etkinliklerle kutlanacağını bildirdi.Atalay'ın genel müdürlüğe getirilmesinin ardından büyük bir değişim yaşayan Basın İlan Kurum önümüzdeki ay içerisinde Balıkesir şubesinin açılışını da gerçekleştirecek.

Basın İlan Kurumu'nun 50'nci kuruluş yıldönümü nedeniyle Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay'a kutlama mesajı gönderdi. Demir, mesajında şunları dile getirdi: Kuruluşundan bu yana Anadolu Basınının 'can damarı' olarak nitelediğimiz resmi ilanların dağılımını adil biçimde yaparak basın özgürlüğünün tesisinde önemli katkılar sağlayan ve yarım asırdır bu amaç doğrultusunda başarıyla görev yapan Basın İlan Kurumu 50. yaşına ulaşmasından büyük onur duymaktayız. Özellikle bizlerin de birer parçası olduğumuz Anadolu'daki yerel basın-yayın organlarının gelişmesine katkılarını asla gözardı edemiyeceğimiz Basın İlan Kurumu’nun kuruluş yıldönümünü şahsım ve yönetim kurulum adına kutluyor, bu önemli işlevini uzun yıllar sürdürmesini dilerim. Şahsınızın genel müdürlük görevini üstlenmesinin ardından yaşanan değişimin gelecek adına bizleri umutlandırdığını da güzide kuruluşumuzun 50. yılı münasebetiyle paylaşmak isterim. Nice nice 50 yıllar temennisiyle şahsınız başta olmak üzere tüm kurum çalışanlarına başarılar diler, saygılarımı sunarım.

Kayıt : 07.01.2011

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2023 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !