Anadolu Basını TRT ekranında

TRT Anadolu'nun Sesi programına yeni bir bölüm ekledi. "Günlük gazete manteştleri" bölümünde Anadolu medyasının haberlerine yer verilecek. Yerel gazeteciler TRT'nin programlarına canlı bağlantılar yapacak, bölgelerindeki gelişmeleri dünyaya duyuracak. Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Atilla Sertel, bu uygulamanın yerel medyanın tanıtımına büyük katkı sağlayacağını söyledi.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Atilla Sertel, yerel basın organlarının desteklenmesi amacıyla Basın-Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü ve TRT arasında yapılan görüşmelerin olumlu sonuçlandığını dile getirdi. Başkan Sertel, “Yapılan görüşmeler doğrultusunda TRT televizyonlarında haftada beş gün süre ile canlı yayın yapılacak, bu canlı yayında da o güne ilişkin ilginç yerel medya haberlerine yer verilecek” dedi. Çalışmanın yerel medyanın okunurluğunu ve tanınırlığını artırmaya yönelik olduğunu ifade eden Sertel, TGF’ye bağlı 71 cemiyetin üyelerinin bilgilendirildiğini ve bu gelişmenin yerel medyada büyük bir heyecan yarattığını kaydetti. Çalışmaların gönüllülük esasıyla yürütüleceğini belirten Başkan Atilla Sertel, şunları söyledi: “Anadolu’nun Sesi isimli programda okunacak ‘Günlük Gazete Manşetleri’ ile DES (Devlet Enformasyon Sistemi) yerel medya bölümünde yayınlanacak haberler, gazetelerin okunurluğunu ve tanıtımına katkısını artıracaktır. Haftada beş gün canlı yayınlanacak programda muhabirler, yazı işleri müdürleri, gazete imtiyaz sahipleri ile Basın Meslek Kuruluşları temsilcileri stüdyo konuğu olacak veya telefon bağlantısı ile canlı yayına katılacaklar. Anadolu basınının daha da güçlenmesine yönelik yürütülen bu çalışma nedeniyle Türkiye Gazeteciler Federasyonu yönetimi ve Anadolu basını adına Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü ve TRT yetkililerine teşekkür ediyorum.” Gazetelerin programda okunması için gazetenin baskıya hazır halinin her gün en geç 22.00’ye kadar http://yerelmedya.byegm.gov.tr adresine göndemesi gerekiyor. Bu arada, TRT televizyonlarında yayınlanacak programda canlı bağlantı yapabilmek için yerel gazetelerin bünyesinde istihdam ettikleri basın mensuplarının iletişim bilgilerini ve fotoğrafını yerelmedya@bygem.gov.tr adresine göndermeleri gerekiyor.

Kayıt : 19.10.2010

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !