ÜCRETSİZ GÖZ MUAYENESİ

Cemiyetimizinüyelerine yönelik sosyal hizmetlerine bir yenisi sağlık alanında eklendi. Özel Balıkesir Hastanesi Vechi Ersun Tıp Merkezi Göz Kliniği ile Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti ile arasında imzalanan protokolle cemiyet üyeleri ücretsiz göz muayenesi olabilecek. Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti 2. Başkanı Coşkun Yaman, “Üyelerimiz , cemiyet üyelik kartlarını göstererek başvuruda bulunabilecekleri klinikte Ağustos ayı sonuna kadar 10.00-12.00 saatleri arasında herhangi bir katılım payı ödemeden muayane imkanından yararlanabilecek." dedi. Yaman, İlçelerdeki gazetecilerin de bu imkandan faydalanabileceklerini açıkladı.

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC), üyelerine ücretsiz göz muayenesi imkanı sağladı. Özel Balıkesir Hastanesi Vechi ErsunTıp Merkezi Göz Kliniği ile yapılan protokol gereği, Balıkesir ilindeki yerel ve yaygın basın organlarında görev yapan gazeteciler, ücretsiz göz check-up imkanından yararlanabilecek.
Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti 2. Başkanı Coşkun Yaman, “Balıkesir Hastanesi Vechi ErsunTıp Merkezi Göz Kliniği ile Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti arasında imzalanan protokolle cemiyet üyeleri aileleriyle birlikte ücretsiz göz muayenesi yaptırabilecek. Üyelerimiz , cemiyet üyelik kartlarını göstererek başvuruda bulunabilecekleri klinikte Ağustos ayı sonuna kadar 10.00-12.00 saatleri arasındaherhangi bir katılım payı ödemeden muayane olabilecek." dedi.
Yaman, göz tansiyonu, check-up ve göz dibi muayenesini kapsayan ilk taramanın 14 Ağustos Cumartesi günü saat 13.00-15.00 saatleri arasında yapılacağını ve cemiyet binasındaki buluşmanın ardından toplu olarak tıp merkezine gidileceğini bildirdi.
Balıkesir Hastanesi Vechi ErsunTıp Merkezi Halkla İlişkiler Uzmanı Muradiye Özdemir ise, insanın sahip olduğu en değerli hediyenin sağlık olduğunu hatırlatarak, amaçlarının göz tansiyonu konusunda halkı bilinçlendirmek olduğunu kaydetti.
Özdemir, “Göz tansiyonu sinsi bir hastalıktır, körlükle sonuçlanabilir. Bunun için göz tansiyonunda erken tanı ve tedavi çok önemlidir. Gazetecilerde halkın bilinlendirilmesi ve toplumun aydınlatılması yolunda kutsal bir görev üstleniyor. Bunun bilinciyle olanaklarımızı gazetecilerinde hizmetine sunmak ve onların Vechi Ersun Tıp Merkezi Göz Ünitesinden ayrılırken gözlerindeki ışıltıyı görmek bizleri mutlu edecektir” dedi.
Özdemir, 14 -31 Ağustos tarihleri arasında gazetecilerle ailelerine yönelik göz muayenesinin klinikte görevli uzman doktorlar Abdullah Toprak, Ahmet Yakut ve Burak Aydın tarafından gerçekleştirileceğini kaydetti.

Kayıt : 13.08.2010

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !