UÇAK BİLETLERİNDE İNDİRİM

BALIKESİR Gazeteciler Cemiyeti başkanı Ramazan Demir'in genel mali sayman olarak görev yaptığı Türkiye Gazeteciler Federasyonu ve Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü'nün girişimleri sonucunda Sarı Basın Kartı sahibi gazetecilere yönelik indirimlere bir yenisi de havayolu ulaşımı eklendi. Borajet Havayolları, basın kartı hamili yolcularına yüzde 25 indirim uygulaması başlattı.

Balıkesirli gazeteciler, Körfez Havaalanı'ndan İstanbul ve Ankara'ya indirimli uçuş yapabilecek.
İndirim uygulaması, şirketin yurt içi seferlerinde geçerli olan Y-B-M ücret sınıflarında yapılacak. Şirket yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre basın kartı taşıyan medya mensupları, yurt içi tarifelerinde her zaman yer bulma imkânından ve özel indirimden faydalanabilecekler.
BYEGM ile ilgili şirket arasında yapılan görüşmeler sonunda Borajet Havacılık Genel Müdürü Kadir Peker ve Genel Koordinatör Niyazi Anıl, şirketin konuyla ilgili kararını, Başbakanlık Basın -Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğüne yazıyla bildirdi.
Yazıda, “Sadece halen görev yapan, Genel Müdürlüğünüzce verilmiş olan geçerli ve sürekli basın kartı sahibi yolcularımıza havayolumuzun yurtiçi seferlerinde geçerli olan Y-B-M ücret sınıflarında %25 indirim uygulanacaktır” denildi.
Borajet Havacılık Genel Müdürü Kadir Peker konuyla ilgili yaptığı açıklamada,  “Mayıs ayı başında uçuşlara başlayan, her geçen gün uçuş ağını genişleten ve hedefi de şehirlerin birbirlerine kavuşması olan şirketimiz, siz değerli basın mensuplarına da bazı olanaklar sağlamayı vazife bilmektedir. Kamu görevi yapan değerli basın mensuplarımız için uçuşlarımızda indirim uygulanmasına karar verilmiştir. Üstlendiğimiz sorumluluk çerçevesinde basın mensuplarımıza yardımcı olmak bizleri mutlu edecektir.
Hali hazırda Istanbul çıkışlı  Ankara, Tokat, Zonguldak, Trabzon, Antalya, Bodrum seferlerimize ilaveten, çok yakında Edremit, Bursa, Gazipaşa ve Ankara çıkışlı Siirt seferlerimiz başlayacaktır. Uçuş ağımıza eklenen uçuşlara ilişkin bilgiyi, www.borajet.com.tr  web sitemizden bildirmeye devam edeceğiz” dedi.
Konu ile ilgili olarak BYEGM Genel Müdürü Murat Karakaya “Bu girişim, özellikle yerel medya olmak üzere basın mensuplarından gelen talep üzerine başlatılmıştır. Gazetecilerin toplumu aydınlatma ve bilgilendirme görevlerini ifa ederken,   başta ulaşım, iletişim ve konaklama olmak üzere sağlanan destekler, basın mensuplarının daha rahat hareket edebilmelerine ve basın kartının işlevinin artırılmasına yönelik çalışmalardır. Bu çalışmalarımız artarak devam edecektir: Basın mensubu arkadaşlarımıza destek olmak amacıyla başlatılan projemize bu desteğinden dolayı Borajet yetkililerine teşekkür ederim” dedi.
Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) tarafından başlatılan Basın Kartının işlevini artırmaya yönelik gelişmeler özellikle yerel medya mensupları tarafından ilgiyle karşılanıyor. Genel Müdürlüğün www.byegm.gov.tr adresindeki “Basın Kartı” bölümünde basın kartı ile ilgili güncel bilgiler yer alıyor.

Kayıt : 12.07.2010

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !