NEFRETLE KINIYORUZ

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC), İskenderun ve İsrail'de yaşanan saldırıları "insanlık suçu" olarak değerlendirip nefretle kınadı. BGC, İskenderun'da Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı Er Eğitim Alayı'na yapılan terörist saldırı ile Gazze halkına insani yardım için yola çıkan sivillere karşı İsrail askerleri tarafından güç kullanılmasını nefretle kınadı.BGC başkanı Ramazan Demir, yayınladığı mesajda, bölücü terör örgütünün karanlık emellerine asla ulaşamıyacağını dile getirirken İsrail'in ise, yine masum insanları katlederek gerçek yüzünü bir kez daha ortaya koyduğunu bildirdi.

İskenderun'daki terörist saldırıda 6 askerin şehit olması, 7 askerimizin yaralanmasının acı ve üzüntüsünü yaşadıklarını belirten Demir, şunları kaydetti:
"Terörün bitirilmesine yönelik çalışmaların hızlandırıldığı bir dönemde peşpeşe gerçekleştirilen alçakça saldırıları manidar bulmaktayız. Terörün ve terör örgütünün arkasındaki uluslar arası güçler artık bilinmez değildir. Teröre silah, mühimmat ve lojistik destek sağlayan sözde dost ve müttefik Batılı güçler artık bu vahşeti görmelidir. Terörizmle daha kararlı mücadele edilmelidir.
Terör karşısında yapmamız gereken, siyaset, iş dünyası, sivil toplum ve medya olarak birlik, dayanışma içinde olmaktır. Teröre karşı tek millet-tek yürek olarak ortaya güçlü bir irade koymalıyız.
İsrail'de yaşananları, gerekçe ne olursa olsun kabul etmemiz mümkün değildir.
Mustafa Kemal Atatürk'ün, "Yurtta Barış, Dünyada Barış" sözünü benimseyen ve bunu her şartta yaşama geçirmeye çalışan Türk Basını ve Türk Halkı, bölücü terör örgütü ile İsrail'in bu insanlık dışı saldırılarına karşı tek vucut olarak karşı duracak güce sahiptir.
Hükümetimizin en sert tepkiyi koyarak insanlık suçlarını işleyenlere gereken karşılığı vereceğine inanırken, Türk ve Dünya kamuoyu da bu saldırılar karşısında asla sessiz kalmamalıdır."

Kayıt : 31.05.2010

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2023 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !