Gazeteci Ömür Bir vefat etti

BALIKESİR Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Yüksek İstişare Kurulu üyesi ve ilimiz basının sevilen isimleri arasındaki gazeteci Ömür Bir 82 yaşında vefat etti. Ayvalık'ta yarım asrı aşan süreyle yaptığı haberleriyle ilçenin dünyaya açılan yüzü olan gazeteci Ömür Bir, yakalandığı amansız hastalıkla mücadele ediyordu.

BALIKESİR Basını değerli bir ismini kaybetti. Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Yüksek İstişare Kurulu üyesi ve kıdemli gazeteci Ömür Bir 82 yaşında vefat etti.

Ayvalık'ta Milliyet gazetesi ve Anadolu Ajansı temsilciliğini uzun yıllar başarıyla sürdüren ve 2009 Hasan Basri Gazetecilik Hizmet Ödülü sahibi Ömür Bir, bugün sabaha karşı yaşama gözlerini yumdu. 

Balıkesir'in yanı sıra ülkenin bir çok yerinde sevilen ve saygı duyulan bir isim olan Ömür Bir, yaklaşık 6 aydır akciğer kanseri tedavisi görüyordu. 

Ömür Bir, evli ve 2 çocuk babasıydı.

Omer Bir Ayvalik Ramazan

Vefatı Ayvalık'ta ve basın camiasında üzüntü yaratan Ömür Bir'in cenazesi, 13 Nisan Cumartesi günü Ayvalık Sakarya Camii'nde kılınacak öğle namazını müteakiben Şehir Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

Ömür Bir'in ailesine sabır ve meslek camiamıza başsağlığı diliyoruz.

 

Kayıt : 13.04.2024

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !