Vali Ustaoğlu'nu ağırladık

Balıkesir'in yeni valisi İsmail Ustaoğlu, ülkemizin en eski meslek örgütleri arasındaki Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etti. Türk Basınının dünden bugüne gelişimini içeren materyallerin sergilendiği BGC Basın Müzesini gezerek nostaljik bir yolculuk yaptı. BGC Başkanı Ramazan Demir'den çalışmaları hakkında bilgi aldı.

BALIKESİR Valisi İsmail Ustaoğlu, Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti'ni (BGC)  ziyaret etti. 

Cemiyet binasındaki Basın müzesini gezen Ustaoğlu, Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir'den çalışmalarla ilgili bilgiler aldı. 

Gazeteciliğin önemli bir meslek olduğunu belirten Ustaoğlu, tarihi cemiyet binasının korunarak yaşatılmasında emeği geçenlere teşekkür etti. 

Ustaoğlu, teknolojinin gazetecilik mesleğini de etkilediğini vurgulayarak,"Cemiyet binasındaki odalarda basın camiasında yer alanların isimlerinin verilmesi ayrı bir anlam ifade ediyor. Balıkesir basınının kentin büyümesi ve gelişmesi için önemli katkılarının olduğunu ve olacağını görüyoruz." dedi. 

Cemiyet Başkanı Ramazan Demir de cemiyeti ziyaret eden Vali Ustaoğlu'na teşekkür etti. 

Demir, "Hasan Basri Çantay'dan Mustafa Necati'ye, Vasıf Çınar'dan Mehmet Akif'e kadar milli mücadele basınının bayraklaşan isimlerinin anılarını yaşatarak gelecek nesillere taşımanın gayreti içindeyiz. Onların hakkını hiçbir zaman ödeyemeyiz." diye konuştu.

Kayıt : 16.10.2023

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !