Aydemir ruhuna lokma hayrı

Balıkesir'in sosyal-kültürel yaşamına iz bırakan isimleri arasındaki merhum gazeteci-yazar Ahmet Aydemir, BGC Basın Müzesi ve Medya Merkezi önünde 2 bin kişilik lokma hayrı ile anıldı. Ailesiyle meslektaşlarının ev sahipliğindeki etkinlikte duygulu anlar yaşandı. Başkanımız Ramazan Demir bir konuşma yaptı.

  • BALIKESİR'in spor, basın ve siyaset camiasına iz bırakan ismi gazeteci -yazar Ahmet Aydemir, Gazeteciler Cemiyeti önünde gerçekleşen lokma hayrı ile yad edildi.AK Parti Milletvekili Mutlu Aydemir’in de babası olan Ahmet Aydemir ruhuna dualar gönderilerek rahmetle anıldı.

Duygulu anların yaşandığı etkinliğe, Basın İlan Kurumu Şube Müdürü Gökhan Eren, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, yerel ve yaygın medya temsilcileri, bazı basın yayın kuruluşlarının sahipleri ve çalışanları, yazarlar ve vatandaşlar katıldı. Akşam saatlerine kadar devam eden lokma hayrına binlerce vatandaş katılarak hayır duaları etti. Aydemir ile birlikte vefat eden meslektaşlarını saygı ile yad edilerek unutulmadı.

Ahmet Aydemir'in, Yeni Asır gazetesinin temsilciliği yanı sıra Ekspres gazetesindeki haber ve yorumlarıyla şehre artı değerler kattığına dikkat çeken Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, "Ahmet abi şehrin ve insanlarının dertleriyle dertlenen, karıncayı bile incitmeyecek zariflikte naif bir insandı. İlimize ve meslek camiamıza katkılarını unutmayız, unutturmayız." ifadelerini kullandı.

Milletvekili kızı Mutlu Aydemir'in Ankara'daki programı nedeniyle katılamadığı etkinlikte, aile adına duygularını dile getiren bir diğer kızı Teknokent Genel Müdürü Burcu Aydemir ise, "Babam, Balıkesir’de sevilen ve sayılan bir gazeteciydi. Camianın onu unutmaması ve anma etkinlikleri düzenlemesi ailemizi gururlandırıyor. Onu hatırlayan, hep yanımızda olan dostlarına ve tüm basın mensuplarına ailesi olarak çok teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi ve Medya Merkezi önündeki hayırda vatandaşlara lokma ikramında bulunulurken, meslektaşları da anılarını anlatarak 20 Eylül 2021'de Hakk'a yürüyen Ahmet Aydemir'i rahmetle yad etti.

Kayıt : 28.01.2023

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !