Can ve emek verenleri unutmadık

Gazeteciler Cemiyeti kuruluşunun 61. yılını anlamlı bir programla kutladı. BGC Basın Müzesi ve Medya Merkezi'ndeki Balıkesir Basının dayanışmasına sahne olan buluşmada, ebediyete intikal eden meslektaşlarımızın ruhuna dualar gönderildi, vatandaşlara lokma dağıtıldı. Başkan Demir, mesleki konularda önemli mesajlar verdi.

Balıkesir'de, 27 Aralık 1961'de kurulan Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC) 61. yaşını kutluyor.

 

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti yönetimi tarafından, 61. yıl dönümü kapsamında, meslek örgütlerinin kurucuları ve hayatını kaybeden gazeteciler için lokma hayrı düzenlendi.

BGC Basın Müzesi ve Medya Merkezi önünde düzenlenen lokma hayrında meslek ustaları saygı ve duayla anıldı.

BGC Başkanı Ramazan Demir, gazetecilere yaptığı açıklamada, gazetecilerin mesleklerine sahip çıkması gerektiğini ifade etti.

Gazetecilik mesleğini herkesin yapamayacağını savunan Demir, şöyle konuştu:

"Bu mesleğe sadakati olmayan insanların kutsal olarak nitelendirdiğimiz basın camiasının içerisinde olmaması gerektiğine inanıyoruz. Bu doğrultuda da yeni Basın Kanunu, Dezenformasyon ve Sosyal Medya Yasasıyla birlikte biz gerek kamu görevlilerinin gerek siyasilerin, gerek bürokratların ve iş dünyasının daha seçici olmaları gerektiğine inanıyoruz."

Gazetecilik mesleğinin kaybolan itibarını yeniden kazanması adına çaba göstermeye kararlılıkla devam edeceklerini ifade eden Demir, manipülatif ve provokatif bilgi merkezlerine dönüşen sosyal medya mecralarındaki sayfa sahiplerine “gazeteci muamelesi” yapanlara karşı mücadeleyi sürdüreceklerini kaydetti.

Demir, şöyle devam etti:  

"İyiyle kötünün, güzelle çirkinin ayırt edilmesiyle ülkemiz hedeflerine daha hızlı ve sağlıklı şekilde ulaşabilir. İnsanlığın dünya tarihinde olmadığı kadar hakikate muhtaç olduğu bir dönemde çıkarıman yeni Basın Kanunu ile birlikte yürürlüğe giren Dezenformasyon Yasasını bu nedenle önemsiyoruz." 

"Gazetecileri sadece gazeteciler korur. Örgütlü güç asla yenilmez." ilkesiyle sürdürdüğümüz görevde bizlerin yanında yer alarak güç kaynağımız olan ilimiz yerel medyasının sahip ve yöneticilerine ve basın emekçilerine teşekkür ediyoruz.  Biz birlikte, hep birlikte güzel işler yaptık, yapmayı sürdüreceğiz. Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti'ni nice nice yıllara taşıyacağız..."

Programa, Basın İlan Kurumu (BİK) Şube Müdürü Gökhan Eren ile Balıkesir'deki yerel ve yaygın basın temsilcisi gazeteciler katıldı. 

Kayıt : 28.12.2022

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2023 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !