Gazeteci vekil Canbey Cemiyet'te

Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, BGC Basın Müzesi ve Medya Merkezi'ni ziyaret etti. Başkanımız Ramazan Demir ile Genel Sekreterimiz Miraç Kaya ve yönetim kurulu üyesi Ömer Kantarlıoğlu'nun hazır bulunduğu ziyarette mesleki konular ele alındı. Yeni Basın Kanu- nu ve Dezenformasyon Yasası üzerine görüşler dile getirildi.

Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, BGC Basın Müzesi ve Medya Merkezi'ni ziyaret etti. Mesleki konuların ele alındığı ziyarette, Başkanımız Ramazan Demir'in yanı sıra Genel Sekreterimiz Miraç Kaya ve yönetim kurulu üyesi Ömer Kantarlıoğlu hazır bulundu.
Aynı zamanda AK Parti Genel Başkanvekili Yardımcısı ve TBMM Dışişleri ve Dijital Mecralar Komisyonları Üyesi olan gazeteci milletvekili Mustafa Canbey, yeni yürürlüğe giren Basın Kanunu ile internet medyasının gazetecilik kapsamına dahil edildiğini hatırlattı.
Canbey, bazı çevrelerin getirdiği "Sansür yasası" eleştirilerine katılmadığını belirterek," Yalan haberler sebebiyle dünyada milyonlarca insan mağduriyet yaşıyor. Dezenformasyon yasası bilgi kirliliğini önleme amaçlı. Yalan bilgiyi paylaşan ve yaymak cezasız kalmayacak" dedi.
Her zaman destekçisi olduğu Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti'nin faaliyetlerini ilgiyle takip ettiğini kaydeden Canbey, Türk Basınının dünden bugüne gelişiminin sergilendiği BGC Basın Müzesi'ni gezerek nostaljik bir yolculuk yaptı.
Başkanımız Ramazan Demir ise, yazılı basının dijital dönüşümüne zemin hazırlayan Basın Kanunu ile bir çok yeni düzenleme getirilmesini olumlu bulduklarını ifade etti.
İnternet medyasının da Basın Kanunu kapsamına alınmasıyla yeni bir dönemin açıldığına ve bu kararın sektördeki istihdamı arttıracağına dikkat çeken Demir, "Biz istiyoruz ki, basın kaybettiği itibarı yeniden kazansın. Bunun için, iyiyle kötünün, güzelle çirkinin ayırt edilmesini ve meslek içi otosansürü sağlayacak Basın Meslek Yasası elzemdir." dedi.
Meslektaşlarımıza olan ilgi, alakaları için gazeteci vekilimize teşekkür ediyoruz.
 
 

Kayıt : 22.10.2022

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2023 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !