Başkanımızdan BİK'e ziyaret

Gazeteciler Cemiyeti ve Marmara Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Ramazan Demir, federasyon üyesi Bursa, Sakarya, Bilecik, Çanakkale Cemiyetlerinin Başkanları ile birlikte Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Cavit Erkılınç'ı ziyaret etti. Demir, "Hakikat peşindeki gazeteciler ile mesleği çıkar amaçlı kullananlar ayırt edilsin" dedi.

Marmara Gazeteciler Federasyonu (MGF) üyesi Gazeteciler Cemiyetlerinin Başkanları ve yöneticileri, Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğüne atanan Cavit Erkılınç'ı İstanbul'daki makamında ziyaret etti.

Ziyarette, basının sorunlarına ve çözüm önerilerine ilişkin bilgi veren Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti ve Marmara Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Ramazan Demir, TBMM gündemine gelen Basın Kanunu ve Bazı Kanunlarda değişiklik yapılmasını öngören teklifle ilgili görüşlerini paylaştı.

Yeni yasanın basının dijital dönüşümü yanı sıra 'merdiven altı' yayıncılığın önlenmesine de hızlı katkı sağlayacağına dikkat çeken Demir, "Kanun teklifinin yasalaşması ile birlikte Basın İlan Kurumu’nda önemli düzenlemeler yapılması gündeme gelecek. İnternet mecrasındaki haber sitelerinin resmi ilan alabilmesi için gerekli kriterleri Basın İlan Kurumu Genel Kurulu belirleyecek. Bu noktada her türlü katkıda bulunmaya hazırız. " dedi.

SADECE HAKİKAT

Samimi ortamda geçen buluşmada Demir, ifade ve basın özgürlüğü konusunun farklı boyutlara çekilmesinden duyduğu endişeyi dile getirdi. Demir, basın özgürlüğünün kişisel özgürlük gibi algılanmasının mesleğin itibarını zedelediğine işaret ederek, gazeteciliği "sadece hakikat" mottosuyla yapanların işlerinin kolaylaştırılmasını ve iyiyle kötünün ayırt edilmesini istedi.  

Demir, pandemi sürecindeki hızlı ve etkili kararlarıyla Anadolu Basınına can suyu olarak ayakta kalmasına sağladığı katkı nedeniyle de Basın İlan Kurumu yönetimine teşekkür etti.

MESLEK KURULUŞLARIYLA İŞBİRLİĞİ

Yerel basının önemine dikkat çeken Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Cavit Erkılınç da, ziyaretten memnunluk duyduğunu belirterek, "Basın, gelişmiş demokrasilerin 4. gücüdür. Bu anlayışla, basınımızın gelişerek güçlenmesi için çalışıyoruz. İşbirliği içinde önemli projelere imza atacağımıza inanıyorum" dedi.


HASAN BASRİ ÇANTAY KİTABI

Demir, sıcak ev sahipliği için teşekkür ettiği Erkılınç'a, Balıkesirli alim ve mütefekkir Hasan Basri Çantay'ın hayatını anlatan 2 ciltten oluşan eseri takdim etti.

BİK Genel Müdür Yardımcısı Mesut Onat, Kontrol Hizmetleri Müdürü Özden Konur ve Muhasebe Müdürü Erol Karadağ'a da "hayırlı olsun" ziyaretlerinde bulunan Marmara Gazeteciler Federasyonu heyetinde Genel Başkan Ramazan Demir'in yanı sıra, Genel Başkan Vekili Sinan Tunç, Yönetim Kurulu üyeleri Hafize Akıncı, Mehmet Ergün, Müjdat Çetin ile Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti kurucu Başkanı İsmet Akıncı, Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Ümit Babacan da yer aldı.

...

Kayıt : 30.06.2022

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !