Altıeylül'den Yazılı Basına Cansuyu

Gazeteciler Cemiyeti (BGC), çeşitli sıkıntılara rağmen ayakta kalmaya çalışan gazetelere dikkat çekmek ve Belediye Mec- lis kararlarının gazete- lerde yayınlatılmasını sağlamak amacıyla başlattığı ziyaretlerini Altıeylül Belediyesi ile sürdürdü. Belediye Başkanı Hasan Avcı, BGC'nin talebini olumlu karşılayıp, Meclis kararı alınmasını sağladı.

BALIKESİR Gazeteciler Cemiyeti (BGC), yerel yönetim ziyaretlerini Altıeylül Belediyesi ile sürdürdü. Belediye Başkanı Hasan Avcı, BGC'nin talebine olumlu yaklaştı. Altıeylül Meclisinde görüşüldü ve oy birliğiyle kabul edildi. 
 
BGC Başkanı Ramazan Demir, Başkan Vekili Doğan Alparslan ve Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Balıkesir Temsilcisi H. Hilmi Duyar ile birlikte, çeşitli sıkıntılara rağmen ayakta kalmaya çalışan yerel medyaya dikkatleri çekmek amacıyla Altıeylül Belediyesi'ni ziyaret etti.
 
Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avci ile yerel medya üzerine karşılıklı görüş alışverişinde bulunan Gazeteciler Cemiyeti heyeti, sosyal paylaşım ağlarındaki bilgi kirliliğiyle çıkar amaçlı yayıncılığa karşı, gerçek sahibi millet olan kamu yayıncılığının desteklenmesi gerektiğini hatırlattı.
 
Samimi ortamda geçen ziyarette BGC Başkanı Demir, yerel medyaya ilgisi ve basın hayatına katkıları nedeniyle camianın teşekkürlerini ilettiği Başkan Hasan Avcı'ya, cemiyet yayınları arasındaki Balıkesir Manşetler ile Kalkışma kitabını takdim etti.
 
Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı'ya misafirperverliği ve samimiyeti nedeniyle teşekkür ederken, ayrıca Belediye Meclis kararlarının yerel gazetelerde yayımlatılmasını içeren başvurumuzu oybirliğiyle kabul eden Altıeylül Belediye Meclisi üyelerine müteşekkir olduğumuzu belirtmek isteriz.
 
BGC'nin ziyaretleri diğer ilçe belediyeleriyle devam edecek.

Kayıt : 13.02.2022

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !