Çalışan Gazeteciler Kahvaltısı

Gazeteciler Cemiyeti, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Dayanışma Günü nedeniyle kahvaltı etkinliği düzenledi. Vali Hasan Şıldak, gazeteci milletvekili Mustafa Canbey, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'ın mesajları güne damgasını vururken, başkanımız Demir de sosyal medya ile gazetecilik arasındaki ayrıntıya dikkat çekti.

BALIKESİR Gazeteciler Cemiyeti (BGC) üyeleri, #10OcakÇalışanGazetecilerDayanışma Günü nedeniyle geleneksel kahvaltıda bir araya geldi. Balıkesir protokolüyle ildeki yerel ve yaygın medya temsilcilerini buluşturan etkinlikte, meslektaşlarımız dayanışma örneği sergiledi.
Cemiyet Başkanı Ramazan Demir, günün anlam ve önemi üzerine yaptığı konuşmada, sosyal paylaşım ağlarını kullanarak habercilikten daha çok bilgi kirliliği yaratan, itibar suikastı yapan kesimle, kamuoyunu doğru bilgilendirme adına çalışan gazetecilerin ayırt edilmesi gerektiğine dikkat çekti. İnternet ve Basın Meslek Yasası ile ilgili camianın talebini dile getirdi.
Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey ile Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz da konuşmalarında, meslek etiğini her şeyin üzerinde tutarak her türlü sıkıntı ve zorluğa karşı büyük bir özveriyle görev yapan basın çalışanlarına destek olmayı sürdüreceklerini ifade etti.
Savran tesislerindeki 10 Ocak etkinliğine Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı Tarık Hekimoğlu, AK Parti İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran, İyi Parti İl Başkanı Özlem Ural, Basın İlan Kurumu Şube Müdürü Gökhan Eren de katılarak basın emekçilerini bu önemli günlerinde yalnız bırakmadı.

Kayıt : 11.01.2022

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !