Öldürerek susturamazsınız!

BALIKESİR Gazeteciler Cemiyeti, 12 yıl önce Bandırma'da görev yaptığı gazetesine gittiği sırada kurulan kalleş pusu sonucu katledilen basın emekçisi Cihan Hayırsevener için anma mesajı yayımladı: "Gerçekleri yazdığı, kamu çıkarını gözettiği için korktular ve kalleşce pusu kurup katlettiler Gazetecileri öldürerek basını susturamazsınız."

CİHAN'IMIZI UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ
GAZETECİLER ÖLDÜRÜLEREK BASIN SUSTURULAMAZ!

Gazeteciler Cemiyeti, 12 yıl önce Bandırma'da görev yaptığı gazetesine gittiği sırada kurulan kalleş pusu sonucu katledilen basın emekçisi Cihan Hayırsevener için anma yayınladığı anma mesajında "Türk Basını ilk şehidini verdiği 1909’dan beri susturulamadı, susmayacak" ifadesini kullandı.

 

BALIKESİR Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Yönetim Kurulu, Cihan Hayırsevener'in 12. ölüm yıldönümü nedeniyle bir anma mesajı yayınladı. Mesajda şu görüşler yer aldı:

GAZETECİLER ÖNCÜDÜR
Gazeteci toplumun öncü kuvvetlerinden biridir. Düşünce ve yorumuyla, haberiyle, fotoğrafıyla, görüntüsüyle, söyledikleriyle gerçeklerin vatandaşla buluşmasına aracılık edendir. Önceliği halkın çıkarıdır, kamu yararıdır. 

KALLEŞÇE PUSU KURDULAR
Cemiyetimizin Disiplin Kurulu Başkanı Cihan Hayırsevener de bu ilkeler ışığında kalemini kullanan bir basın emekçisiydi. Gerçekleri yazdığı, kamu çıkarını gözettiği için korktular Cihan'dan. Bundan 12 yıl önce bugün Bandırma'daki gazetesine giderken kalleşçe pusu kurup katlettiler. 

CESUR BİR GAZETECİYDİ
Ülkemizde bugüne değin 66 gazeteci-yazar öldürüldü. Balıkesir Basınının cesur kalemleri arasındaki Cihan da bunlardan biri oldu.  Ülkemizin ve milletimizin çıkarları noktasında kalemini kullanan, beynini yoran gazeteciydi. 

İNSANLIK DIŞI 
Gerçeklerin ortaya çıkarılmasından korkan, karanlıktan beslenenlerin planladığı kalleşçe saldırıda şehit düştü.
Ölüm emrini verenleri, tetiği çekeni, insanlık dışı eylemi organize edenlere yardım ve yataklık edenleri 
bir kez daha lanetliyoruz. 

SUSMADI, SUSMAYACAK
Türk Basını ilk şehidini verdiği 1909’dan beri susturulamadı.
Meslek ilkelerini benimseyen, kalemleriyle mikrofonlarını milletinin çıkarları ve gerçekleri öğrenmesi adına kullanan gazeteciler susmadı, susmayacak, susturamayacaklar. 

HÜZÜNLE ANIYORUZ
Hangi nedenle olursa olsun bugüne dek öldürülen meslektaşlarımız yanı sıra vefat eden basın emekçilerini hüzünle, rahmetle, dualarla anıyoruz." 

18 ARALIK 2021

Kayıt : 17.12.2021

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !