TBMM Başkanı 60. Yıl Onur Konuğu

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC) kuruluşunun 60. yılı etkinlikleri kapsamındaki Hasan Basri Çantay Gazetecilik Ödülleri töreninde şeref konuğu olarak TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop'u ağırlayacak. Başkanımız Demir'in TBMM'deki makamında ziyaret ettiği Şentop, 5 Kasım'da Balıkesir'de olacak.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, bir dizi program için 5 Kasım Cuma günü Balıkesir'e geliyor.
AK Parti Milletvekili Av. Adil Çelik, beraberinde Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir ile TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop'a ziyarette bulundu. Hukuk Fakültesi'nin açılışı ve Hasan Basri Çantay Gazetecilik Ödül Töreni’ne şeref konuğu olarak katılması için Balıkesir'de davet etti.

 
TBMM'deki Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette Milletvekili Çelik, Anayasa Hukuku Hocası olan Şentop’un Hukuk Fakültesi’nin açılışını yapmasının ayrı ve değerli bir anlamı olduğunu belirtti. Demir de, Cemiyetin faaliyetleri ve Hasan Basri Çantay hakkında bilgilendirme yaptı.
KUVA-Yİ MİLLİYE ŞEHRİ VURGUSU
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kuva-yi Milliye’nin bayraklaşan kentleri arasındaki Balıkesir'de bulunmaktan onur duyacağını ifade etti.
5 Kasım Cuma günü Balıkesir'de olması beklenen Başkan Şentop, Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) bünyesinde yeni kurulan Hukuk Fakültesi'nin açılışını yapacak, ardından Gazeteciler Cemiyeti'nin 60.Kuruluş Yılı Etkinlikleri kapsamında Hasan Basri Çantay Gazetecilik Ödül Törenine katılacak.
HASAN BASRİ ÇANTAY KİTABI,
BALIKESİR KOLONYASI ve ZEYTİNYAĞI
Bu arada ziyarette Şentop'a, Balıkesir’in TBMM 1. Dönem Milletvekili, yazar, şair, gazeteci, Kuva-yi Milliyeci, İslam Alimi ve fikir adamı Hasan Basri Çantay'ın her yönüyle ele alındığı, İlahiyat Fakütesince hazırlanan ve Altıeylül Belediyesi’nce basımı yapılan 2 ciltlik eser ile Balıkesir Kolonyası ve zeytinyağı takdim edildi.

Kayıt : 31.10.2021

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !