Girişimlerimiz sonuç verdi

BALIKESİR Gazeteciler Cemiyeti'nin de çatısı altında bulunduğu Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu tarafından yapılan girişimler olumlu sonuç verdi. Sağlık Bakanlığı, Covid-19 aşısında basın mensuplarını da “öncelikli meslek grupları” arasına dahil etti. Basın kartı sahibi meslektaşlarımızın bugün itibariyle aşı olmaya başladı.

TÜRKİYE Gazeteciler Konfederasyonu'nun (TGK) koronavirüs aşısında gazetecilerin riskli gruplar arasına alınması talebiyle yaptığı başvuru Sağlık Bakanlığı'nca uygun bulundu.
Bakanlık, Basın Kartı sahibi gazetecileri Covid-19 aşısında risk grubuna dahil etti.
Gazeteciler bugün itibariyle e-nabız uygulaması üzerinden aşı randevusu almaya başladı.
Sağlık Bakan Fahrettin Koca'ya teşekkür eden TGK Başkanı Nuri Kolaylı, Basın Kartı bulunmayan sektördeki basın emekçilerinin de risk grubuna dahil edilmesi için Sağlık Bakanlığında başvuruda bulundu.
BGC'DEN AÇIKLAMA
Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC) ve Marmara Gazeteciler Federasyonu (MGF) Başkanı Ramazan Demir de, salgınla mücadelede sağlık ve güvenlik güçleriyle birlikte ön cephede savaşan gazetecilerin aşıda öncelikli gruba dahil edilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
GAZETECİ VEKİL CANBEY
İLE İKİ KURUMA TEŞEKKÜR
Demir, "Konuyu sürekli gündemde tutmaya çalıştık. Girişimlerimizin sonuç vermesinde gazeteci milletvekilimiz Mustafa Canbey'in katkıları bizim için çok değerliydi. Sağlık Bakanlığı ile İletişim Başkanlığı yetkililerine duyarlılıkları nedeniyle müteşekkiriz" dedi.
TÜM MEDYA ÇALIŞANLARINI KAPSAMALI
Demir, medya sektöründeki tüm basın emekçilerinin riskli gruba dahil edilmesi amacıyla Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu'nun Sağlık Bakanlığına yaptığı başvuruyu, Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey'in de gündemine alarak Bakanlık yetkilileriyle görüştüğünü bildirdi.

Kayıt : 01.04.2021

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !