Mustafa Ergin ile annesi vefat etti

Balıkesir yerel gazetelerine hünerli elleriyle hayat veren isimler arasındaki Mustafa Ergin, yakalandığı koronavirüse yenik düştü. Ergin'in kendisine refakat ettiği sırada bulaş olduğu hastanedeki annesi de aynı saatlerde yaşama gözlerini yumdu. Acı haber, Ergin ailesiyle Balıkesir basın camiasını üzüntüye boğdu.

ÖNCE OĞUL

Balıkesir basın camiasının sevilen ismi Mustafa Ergin, koronavirüs salgını nedeniyle bu sabah saatlerinde yaşamını yitirmişti.

ENTÜBE EDİLDİ

Atatürk Şehit Hastanesi'nde 10 gündür tedavi görmekte olan 56 yaşındaki Ergin, sabaha karşı entübe edildi ve bir kaç saat sonra da hayatını kaybetti.

SONRA ANNE

Acı haber üzerine hastaneye akın eden arkadaşları, cenaze işlemleriylu uğraştığı sırada ikinci acı haberi aldı.

AYNI SAATLERDE

Ergin'in kendisine refakat ettiği sırada bulaş olduğu Balıkesir Devlet Hastanesindeki annesi  Tomris Ergin de, aynı saatlerde yaşama gözlerini yummuştu. 

PEŞ PEŞE TOPRAĞA VERİLDİLER

Cenazeleri hastanelerden aynı ambulansla alınan Mustafa Ergin ile annesi Tomris hanımın naaşları evlerinin önüne getirildi ve burada helallik alındı.

Anne ile oğlunun cenazeleri Çınarlıdere Mezarlığında peş peşe toprağa verildi.

BABA DA AYNI TARİHTE ÖLDÜ

Annenin naaşı 5 yıl önce bugün vefat eden eşinin yanına, Balıkesir Basınının çilekeş ismi Mustafa Ergin de aile büyüklerine yakın bir adaya defin edildi.

Cenaze törenine Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Başkanı Ramazan Demir, gazeteciler ile Ergin ailesinin yakınları katıldı.

Kayıt : 13.03.2021

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !