Gazeteci Ergül Covid19 kurbanı

YÜZYILIN salgını korona virüste en riskli meslek gurupları arasında gelen gazeteciler bir meslektaşını daha kaybetti. Cemiyetimiz üyelerinden İbrahim Ergül, yakalandığı korona virüsle mücadelesini kaybetti. Ergül, PCR test sonucunun pozitif çıkma- sı üzerine Almanya'daki bir klinikte tedavi görü- yordu. Ergül, Balıke- sir'de toprağa verildi.

Almanya’da koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti üyelerinden İbrahim Ergül, Başçeşme Mezarlığı’nda toprağa verildi.
BALIKESİR sevdalısı gurbetçi gazeteci İbrahim Ergül, dualar eşliğinde son yolculuğuna uğurlandı.
23 Aralık’ta COVID-19 testi pozitif çıkan 58 yaşındaki İbrahim Ergül, 25 Aralık’ta Duisburg’ta hastaneye kaldırıldı ve yoğun bakıma alındı. Hastanenin uygulanacak tedavi için yetersiz olduğunun anlaşılmasının ardından Essen Kliniğine sevk edilen usta gazeteci başta yakınları olmak üzere herkesin umutlu bekleyişine rağmen hastalığı yenemedi ve 16 Ocak’ta hayatını kaybetti.
ALMANYA’DA CENAZE TÖRENİ
İbrahim Ergül’ün dün Duisburg’un Rheinhausen semtinde kılınan cenaze namazına yakınları, sevenleri, basın mensupları ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti Essen Başkonsolosu Şener Cebeci de katıldı.
Ergül’ün cenazesi Almanya’daki cenaze töreninin ardından uçakla Balıkesir’e getirildi.
BAŞÇEŞME’DE TOPRAĞA VERİLDİ
Ergül’ün cenazesi bugün öğle saatlerinde Başçeşme Mezarlığı’na getirildi. Cenaze törenine Ergül’ün eşi Pelin Ergül, kızları Selin, Sibel ve Sinem ile damatları, ağabeyi Remzi Ergül, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Altıeylül ve Büyükşehir’in eski belediye başkanı Zekai Kafaoğlu, Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı Fikret Kocaman, Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Başkanı Ramazan Demir, BGC Genel Sekreteri Coşkun Yaman da katıldı. Ergül, cenaze namazının kılınması ve helallik alınmasının ardından Aile Kabristanında toprağa verildi.
BALIKESİR SEVDALISI USTA GAZETECİ
Gazeteciliğe 80’li yılların başında Hürriyet gazetesi Bremehaven muhabiri olarak başlayan Ergül, Balıkesir’deki yerel gazetelere de Almanya’dan ve yaz tatillerinde geldiği Türkiye’nin dört bir yanından haberler geçiyordu. Son yıllarda Almanya’da iki dilde yayımlanan Muhabirce Gazetesinin yayın danışmanlığını üstlenen Ergül, balikesir24saat.com‘a da haber ve yazılarıyla katkıda bulunuyordu. Aynı zamanda Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti üyesi olan Ergül, Almanya Balıkesirliler Derneği’nin (BALDER) kurucuları arasında da yer almıştı.

Kayıt : 20.01.2021

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !