Vali Hasan Şıldak'ı ağırladık

BALIKESİR Gazeteciler Cemiyetine gelişinde başkan Ramazan Demir, BİK Şube Müdürü Gökhan Eren ve BGC yönetim kurulu üyelerince karşılanan Vali Hasan Şıldak, Basın Müzesinde sergilenen materyalleri inceledi, Türk Basınının geçmişinden bugününe nostaljik yolculuk yaptı, medyanın koronavirüsle mücadeleye verdiği desteğe teşekkür etti.

BALIKESİR Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Medya Merkezi ve Basın Müzesi, Vali Hasan Şıldak'ı ağırladı.

Gazeteciler Cemiyetine gelişinde başkan Ramazan Demir, Basın İlan Kurumu (BİK) Şube Müdürü Gökhan Eren ve BGC Başkan Vekili Doğan Alparslan, Genel Sekreter Coşkun Yaman, Genel Sayman H. Cengiz Güneş, ile yönetim kurulu üyeleri H. Hilmi Duyar ve Didem Kantarlıoğlu tarafından karşılanan Vali Hasan Şıldak, Basın Müzesinde sergilenen materyalleri inceleyerek Türk Basınının geçmişinden bugününe nostaljik bir yolculuk yaptı.

CEMİYETİN 60.YILI

BGC Başkanı Demir'in, önümüzdeki yıl  60. kuruluş yıldönümüne kutlamaya hazırlanan Cemiyetimizin Faaliyetleri hakkında  bilgi paylaşımında bulunduğu Vali Şıldak, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadeleye basının yayınlarıyla verdiği desteğe teşekkür etti.

GAZETECİLİK İLE SOSYAL MEDYAYI 
BİRBİRİNE KARIŞTIRMAMAK GEREK

“Mesleğin hakkını veren, gerçek gazetecilik yapan, kamunun menfaatlerini gözeten bir gözle yaklaşan, aynı zamanda ahlaki, etik değerleri muhafaza eden bir yaklaşık çok önemli. Basın çünkü toplumun gözü kulağı oluyor." ifadesini kullanan Vali Hasan Şıldak, sosyal paylaşım ağlarındaki bilgi kirliliğine değinerek, görüşlerini şöyle dile getirdi:

"Sosyal medya ile basını da karıştırmamak lazım. Sosyal medya ile ilgili son bir düzenleme yapıldı, ama bu beklentileri aslında ne kadar karşıladığını sizler daha iyi biliyorsunuz. Oradaki pervasız ve bilinçsiz kullanımlar, basın gibi algılanıyor. Aslında basın o değildir. 

BASIN OLMAZSA OLMAZ

Basın doğruyu, düzgün bir şekilde yansıtabilmek için çaba gösteren bir performans gerektiriyor.  Sosyal paylaşım ağlarında duyduğunu yazmak basın faaliyeti değil.

Basın sorumlulukları çok olan bir müessese. Kamuyla vatandaşın da en çok ihtiyaç duyduğu alanlardan biri. Basın olmasa otokontrol de olmaz. Demokratik toplumlarda basın vaz geçilmezdir.

BALIKESİR'İ KORUMAK İSTİYORUZ

Vali Şıldak, gazetecilerle buluşmasında Covid-19 virüsüyle mücadele ve vakalarla ilgili Balıkesir'deki son durum hakkında da değerlendirmelerde bulundu. Vaka sayılardaki artışa dikkat çekti, vatandaşları alınan tedbirlere uymaya çağırdı; "Balıkesir’i korumak istiyoruz. Balıkesirlilerden de korunma konusunda daha ciddi, daha destek verici adımlar bekliyoruz." diye konuştu.

Kayıt : 14.11.2020

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !