BİK Genel Müdürü Balıkesir'deydi

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Rıdvan Duran, Balıkesir'de gazete temsilcileriyle bir araya geldi. Sorunları dinledi ve çarpıcı mesajlar verdi; "Şehir için futbol takımı bir değerse ve ona nasıl sahip çıkılabiliyorsa, şehrin yerel gazetelerine de sahip çıkılmalı." dedi. Başkanımız Demir de, yerel basına katkıları nedeniyle Duran'a teşekkür etti.

  • Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Rıdvan Duran, Balıkesir'de resmi ilan yayınlama hakkına sahip gazetelerin temsilcileriyle bir araya geldi. Sektörün sorunlarını yerinde gazete sahiplerinden dinledi.

BİK Genel Müdürü Rıdvan Duran, Balıkesir'de merkez ve ilçe gazete temsilcileriyle buluştu. Avlu Yaşam Alanındaki Balıkesir Kent Konseyi salonunda düzenlenen toplantıda İnsan Kaynakları Müdürü Engin Öztürk, Şube Müdürü Gökhan Eren ve Gazeteciler Cemiyeti ve Marmara Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Ramazan Demir'de hazır bulundu.


 

SORUNLARI YERİNDE DİNLEDİ

Türkiye’nin her bir noktasına ziyaretler düzenleyerek gazetelerin sorunlarını yerinde dinlemeye gayret gösteren Genel Müdür Duran, bu kapsamda Balıkesir ilindeki gazete imtiyaz sahipleriyle bir araya geldi.

Gazete temsilcileriyle bire bir görüşülüp yazılı basının sıkıntılarının ve BİK ile ilişkilerin konuşulduğu toplantıda Duran, sektörün özellikle pandemi sürecinde yaşadıkları sıkıntılar ve gazeteleri rahatlatmaya yönelik Kurumca atılan adımlar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

 

GAZETECİLİK KÜLTÜRÜ

İNTERNETE TAŞINMALI

Yerel gazetelerin teknolojik dönüşümü yakından takip etmeleri gerektiğinin altını çizen BİK Genel Müdürü Rıdvan Duran, ”Yerel gazetelerin internet siteleri donanım, tasarım ve içerik olarak zenginleştirilmeli. Web sayfaları okuyucu odaklı tasarlanmalı. Okuyucuların sitenizi ziyaret ettiğinde habere rahat rahatlıkla ulaşabileceği, işlevsel ve mobil uyumlulukları optimize edilmiş bir tasarım kullanılmalı. Gazetecilik kültürünü internet ortamına taşımalıyız. Bu noktada yerel gazetelerimize eğitim ve teknoloji alt yapı desteği sağlama yolunda çalışma içerisindeyiz” dedi.


 

YEREL GAZETELER
FUTBOL TAKIMINDAN
DAHA DEĞERSİZ DEĞİL

Duran, yerel gazetelerin gelirlerini artırma ve yazılı basını yaşama yolunda çabalarının artarak sürdüğünü belirterek, "Yerel gazeteler şehrin kılcal damarlarıdır. Şehirler için futbol takımı bir değerse ve ona nasıl sahip çıkılabiliyorsa, şehrin yerel gazetelerine de sahip çıkılmalı. Çünķü kentin her türlü sorununu dillendiren ve gündeminin takip edildiği gazeteler spor kulübünden daha değerli, daha önemli." ifadesini kullanarak yerel yönetimlere, kamu kurum ve kuruluşlarıyla iş dünyasına ve STK'lara yerel basına destek çağrsında bulundu.

Genel Müdür Rıdvan Duran, 2 saati aşkın süren buluşmada yerel gazete temsilcilerinin sorunlarını dinleyip tek tek cevapladı. Bazı önerileri ise not alıp değerlendireceklerini kaydetti.

BGC ve MGF'den TEŞEKKÜR

Gazeteciler Cemiyeti ve Marmara Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Ramazan Demir de, pandemi süreci başlangıcında inisiyatif alarak uygulamaya koyduğu ve yerel basına can suyu olan kararları nedeniyle Genel Müdür Rıdvan Duran'a yerel motiflerin işlendiği bir tablo takdim ederek teşekkür etti.

Toplantı bitiminde gazete temsilcileriyle günün anısına fotoğraf çektirildi.


 

Kayıt : 12.11.2020

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !