Yanındayız #İzmir

İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen depremde can kayıplarımızın olduğunu derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Ülkemizi yasa boğan depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet; vatandaşlarımızın ailelerine, yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar dileriz.

Cemiyet Başkanımız Ramazan Demir de yaptığı açıklamada, deprem sonrası birlik-beraberlik ve kardeşlik duygularını zedeleyeci provokatif paylaşımlara tepki gösterdi. Kaos ortamı oluşturulmaya yönelik paylaşımlara itibar edilmemesi çağrısında bulunan Demir, "O paylaşımları yapanlar her kim ve hangi zihniyetle olursa olsun en ağır şekilde cezalandırılmalı." ifadesini kullandı.

Başkanımız Demir'in açıklaması şöyle:

"Deprem hiç ayrımsız herkesi vuruyor.

İzmir'deki depremi 83 milyon yüreğinde hissetti!

Kimimiz hemen yardıma koştu, kimimiz dua etti.

Kardeşlikten nefret eden, ayrışmadan beslenenler de boş durmadı!

Hainler sosyal medyadaki fake hesaplardan iğrenç mesajlar attı.

Kimileri de bunlara dört elle sarılıp ortalığı velveleye vermeye çalıştı. 

İçlerinde sözde siyasetçilerin yer alması ve bu pespaye paylaşımlardan siyasi rant elde etmeye çalışması acımızı katlarken gelecek adına kaygılandırdı.

O paylaşımları yapanlar her kim ve hangi zihniyetle olursa olsun en ağır şekilde cezalandırılmalı. 

Bu ülke hepimizin. 

Geçmiş olsun İzmir."

Yanındayız #İZMİR

Bu arada cemiyetimiz yönetimi, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen'e gönderdiği mesajda İzmir'in acısını paylaşırken her türlü desteğe hazır olunduğunu iletti. 

Kayıt : 04.11.2020

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !