Eğitim Aşığı Valiyle Vedalaştık

Valiler Kararnamesi ile Antalya'ya atanan Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Cemiyetimizi ziyaret ederek gazetecilerle vedalaştı. Yazıcı'nın BENGİ projesiyle Balıkesir'e yatırımların en güzelini yaptığına dikkat çeken Başkanımız Demir yeni görev yeri Antalya'da da önemli projelere imza atacağına olan inancı- mızla başarılar diliyoruz."

Atamanın ardından kentte veda ziyaretlerinde bulunan 'eğitim aşığı Vali'  Yazıcı, BGC Basın Müzesi ve Medya Merkezi'ne gelişinde Cemiyet Başkanı Ramazan Demir, Basın İlan Kurumu (BİK) Şube Müdürü Gökhan Eren tarafından karşılandı. 

GÜZEL VE HUZURLU 4 YIL
BGC Medya Merkezi'nde Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir ve basın mensuplarıyla bir araya gelen Yazıcı, burada yaptığı konuşmada, Balıkesir'de güzel ve huzurlu bir dört yıl geçirdiğini söyledi.

 

GAYRETİMİZ BALIKESİR İÇİN OLDU
Vali Yazıcı, dört yıldır görevde bulunduğu Balıkesir'e ve şehrin insanlarına hizmet etmeye gayret ettiğini belirterek "Tabi her yönetici de olduğu gibi bazı önceliklerimiz vardı. Eğitim, gençlik, fakir-fukara ve o kitleyle özel olarak ilgilenmek devletin görevi şeklinde değerlendirip bireysel anlamda da eğitim ve yoksul insanlarla biraz daha ilgilenebilmek adına gayret ettik." dedi.

GURUR DUYDUM ŞEHRİMLE
Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme "BENGİ" projesiyle çocukların eğitimine, okuma alışkanlığı kazanmasına katkıda bulunmayı amaçladığını anımsatan Vali Yazıcı,  sözlerini şöyle sürdürdü: "Basının sadece BENGİ de değil, diğer alanlarda da desteğini gördüm. Kriz süreçlerinde gazeteciler de dik duruş sergiledi. 15 Temmuz gibi çok ağır bir şey yaşadık. Allah bir daha göstermesin. Orada Balıkesir basınının duruşu, olaya bakışı, değerlendirmesi ve takip eden süreçteki bu ülkeye, vatana, millete bağlılığını bizzat müşahade ettim, gurur duydum şehrimle. Buradan tüm camiaya teşekkür ediyorum, hepsi destek verdi."

 

KENDİMİ BALIKESİRLİ HİSSEDİYORUM
Balıkesir'den mutlu bir şekilde ayrıldığını belirten Yazıcı, "Güzel bir yere gidiyorum, Antalya'da ülkemizin güzel bir noktası. Balıkesir'de geçen dört yılda beni çok üzen pek bir olay olmadı. Buradan memnun ayrılıyorum, kendimi bir Balıkesirli olarak hissederek buradan ayrılıyorum. Süreç içerisinde yaptıklarımız oldu, yapamadıklarımız oldu ama sanıyorum ki bu şehre hizmet etmeye gayret ettim. " ifadelerini kullandı.

 

YATIRIMLARIN EN GÜZELİ
Cemiyet Başkanımız Demir de Vali Yazıcı'nın BENGİ projesiyle Balıkesir'e yatırımların en güzelini yaptığını vurguladı. Organize Sanayi Bölgesi'ne kazandırılan Meslek Lisesine de dikkat çeken Demir, gelecekte burasının OSB'ye yapılan en anlamlı yatırım diye örnek olarak gösterileceğini belirtti.

 

BALIKESİR İÇİN AYRICALIKTI
Yazıcı'nın Balıkesir Gazeteciler Cemiyetinin şeref üyesi olduğunu hatırlatan Demir, "Meslek camiamıza  ve cemiyetimizin faaliyetlerine yakın ilginiz bizleri  ayrılacaklı hissettirdi. Ayrıca Balıkesir'e hizmetleriniz ve Balıkesirliler'e aşıladığınız moral motivasyonu için teşekkür ediyor, yeni görev yeri Antalya'da da önemli projelere imza atacağına olan inancımızla başarılar diliyoruz. Balıkesir'i unutmayın." diye konuştu.

 

ALLAHAISMARLADIK
Vali Yazıcı, konuşmaların ardından gazetecilerle hatıra fotoğrafı çekildi ve "Hakkım geçtiyse helal olsun, sizlerde hakkınızı helal edin. Antalya'da bir kapınız var." ifadesiyle gazetecilerle vedalaştı.

Kayıt : 12.06.2020

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !