Her çatlak ses vatan hainidir

BALIKESİR Gazeteciler Cemiyeti (BGC) İdlib'de rejim unsurlarının saldı- rısı sonucu şehit olan Mehmetçikler için baş- sağlığı mesajı yayımladı. BGC açıklamasında, sosyal medyada bilgi kirliliği yaratarak vatandaşlarımız arasına nifak tohumu ekmeye çalışanların "vatan hainliği" ile eşdeğer tutum sergilediğine dikkat çekildi.

DEVLETİN VE ORDUMUZUN YANINDA
Birlik ve beraberliğe vurgu yapılan açıklamada şöyle denildi:
"İçerisinde bulunduğumuz süreçte, bu coğrafyada yaşayan herkes, kutuplaşma üretme, milli birlik ve beraberlik ruhumuza aykırı tavır sergileme hevesine düşmemeli, devletinin ve kahraman ordumuzun yanında yer almalıdır. 

BİLGİ KİRLİLİĞİNE DİKKAT
Türkiye Cumhuriyeti kaynakları dışındaki bilgilere itibar edilmemeli ve bilgi kirliliği yaratarak kaos ortamı oluşturmaya çalışanlara prim verilecek davranışlardan kaçınılmalıdır.

KUVAY-I MİLLİYE RUHU
Türk milleti, her zorluğu geçmişinde görüldüğü gibi yine Kuvayı Milliye ruhuyla aşabilecek güçtedir. 

BAŞIMIZ SAĞ OLSUN
Ülkemizin sınır güvenliğini sağlamak üzere İdlib'de bulunan askerlerimize düzenlenen alçakça ve yüreğimizi yakan saldırıda şehit olan Mehmetçiklerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. 
Başımız sağ olsun."

 

28 Şubat 2020
Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti 
Yönetim Kurulu

Kayıt : 28.02.2020

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !