BALIKESİR MEDYASI EMNİYET'TE

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulu, ilimizin yeni Emniyet Müdürü Ömer Aydın'ı ziyaret ederek görevinde başarı diledi. Cemiyet başkanı Ramazan Demir, yerel ve yaygın medyanın temsilcilerinin de yeraldığı ziyarette, "Gazeteciler de emniyet mensupları gibi zaman mefhumumuz yok. Her zaman görev başındayız. Biz gazeteciler bulunduğumuz bölgenin, yörenin ve ülkenin sorunlarını gündeme taşıyarak kamu görevi yapıyoruz." dedi. Aydın ise, "Basın ile ilişkilerimiz en iyi şekilde devam edecek. Faaliyetlerimizin vatandaşlarımıza en doğru şekilde ulaştırması noktasında çok önem veriyorum." diye konuştu.

BALIKESİR Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Başkanı Ramazan Demir ve yönetim kurulu üyeleleri,  geçtiğimiz hafta göreve başlayan İl Emniyet Müdürü Ömer Aydın'ı ziyaret etti. Aydın'a başarı dileklerini ileten BGC Başkanı Demir, cemiyetin çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Önümüzdeki yıl cemiyetin 50.kuruluş yılını kutlayacağını belirten BGC Başkanı Ramazan Demir, en eski sivil toplum örgütlerinden birisi olduklarını söyledi. İl genelinde yayımlanan 30 yerel gazete ile yaygın basın temsilcilerini bünyesinde barındıran bir meslek örgütü olduklarını kaydeden Demir, "Cemiyetimizin 200'den fazla üyesi var. Emniyet teşkilatı ve gazeteciler aynı alanlarda çalışıyorlar. Bizim de emniyet mensupları gibi zaman mefhumumuz yok. Her zaman görev başındayız. Biz gazeteciler bulunduğumuz bölgenin, yörenin ve ülkenin sorunlarını gündeme taşıyarak kamu görevi yapıyoruz." dedi.

Bugüne kadar il genelinde gazeteciler olarak emniyet teşkilatı ile herhangi bir sıkıntı yaşamadıklarına dikkat çeken Demir, bu ilişkilerin aynı şekilde devam edeceğine inandıklarını ifade etti.  

Türkiye'nin en önemli illeri arasında bulunan Balıkesir'de görev yapmanın çok büyük sorumluluklar gerektirdiğini anlatan Demir şöyle devam etti: "Balıkesir eyalet gibidir. Her bölgede farklı kültürler var. Marmara bölgesinin, Merkezin ve Körfezin ayrı kültürleri var. Bu kültürler ortak bir noktada buluşturulduğu takdirde, Balıkesir plakası gibi 10 numara bir il olacaktır. Bu vesileyle size hoşgeldin gidiyoruz. Görevinizde başarılar diliyoruz."

İl Emniyet Müdürü Ömer Aydın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Balıkesir'de etkin bir basın camiasının bulunması ve organize olmalarının sevindirici olduğunu belirten Aydın, basının demokrasilerdeki önemine değindi. Toplumun en doğru haberi en hızlı şekilde alma hakkı bulunduğunu kaydeden Aydın, "Sizde bu anlamda çalışan zaman zaman polis gibi yoğun mesailer harcayan meslek temsilcilerisiniz. Basın ile ilişkilerimiz en iyi şekilde devam edecek. Faaliyetlerimizin vatandaşlarımıza en doğru şekilde ulaştırması noktasında çok önem veriyorum. Çünkü yaptığımız çalışmaları zamanında halkımıza ulaştıramazsak istediğimiz neticeleri alamayız. Görev sürem boyunca birlikte inşallah birlikte uyum içerisinde güzel projeler gerçekleştireceğimize inanıyorum."diye konuştu.

Kayıt : 02.02.2010

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !