MGF'de Balıkesir Dönemi

Gazeteciler Cemiyeti, 9 ilin meslek örgütlerinin bir araya gelerek kurduğu Marmara Gazeteciler Federasyonu genel başkanlığını ilimize taşıyarak Balıkesir'i onurlandırdı. Başkanımız Ramazan Demir, kısa adı MGF olan Marmara Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanlığına seçildi. Yönetim organ- larında Balıkesir'den 3 gazeteci daha yer aldı.

Türkiye’nin dört bir yanındaki yüze yakın gazeteciler cemiyeti ile basın meslek örgütünün, Türk basınında yeniden yapılanma sürecini başlattığı 2013'te kurulan MGF'nin 3. genel kurulu 16 Kasım 2019 tarihinde gerçekleşti.

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu (TGK) Genel Başkan Yardımcısı Sefa Özkaya'nın yönettiği kongrede, MGF'nin önceki dönem faaliyetleri oy birliğiyle kabul edildi.

Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Sakarya, Edirne, Kırklareli, Çorlu ve Yalova gazeteciler cemiyetleri ile İnternet Gazeteciliği Derneği başkanlarıyla delegelerinin yer aldığı genel kurula hitap edeh TGK Genel Başkanı Nuri Kolaylı, yerel medya ile mesleğin sorunlarına değinerek çözümü noktasındaki çalışmalardan söz etti.

Daha sonra yapılan seçimlerde Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, katılan delegelerin oybirliğiyle Marmara Gazeteciler Federasyonu'nun yeni dönem başkanı oldu. Yine Balıkesi Gazeteciler Cemiyeti üyelerinden Ümit Babacan, Mehmet Yarma ile Sadullah Özcan da MGF'nin yönetim organlarında yer aldı. 

Demir başkanlığındaki MGF yeni yönetimi şu isimlerden oluştu:

Mehmet ERGÜN (Bilecik İletişim ve Medya Derneği Başkanı)

Hafize AKINCI (Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti Başkanı)

Sinan TUNÇ (İnternet Gazetecileri Derneği Başkanı)

Müjdat ÇETİN (Sakarya Gazeteciler Birliği Derneği Başkanı)

Levent SİLİSTİRE (Çorlu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı)

Ayhan POLAT (Yalova Gazeteciler Derneği Başkanı)

Derya SARILARLI (Edirne Gazeteciler Derneği Başkanı)

Cengiz UÇAR (Kırklareli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı)

Denetim Kurulu

M. Nuri KOLAY (Bursa Gazeteciler Cemiyeti)

Sadullah ÖZCAN (Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti)

Ali Fikri AŞIK (Sakarya Gazeteciler Birliği Derneği)

Kayıt : 04.12.2019

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !