Kuva-yi Milliyi Platformu Kuruldu

Barış Pınarı Harekatı'na destek amacıyla Kuva-yi Milliye Platformu oluş- turuldu. Gazeteciler Cemiyetinin de içerisin- de yer aldığı Balıkesir deki STK'ların ortak kararıyla oluşturulan platform, vatandaşlara "Evleriniz ile iş yerlerinize bayrak asın" çağrısı ve Perşembe günü gerçekleştireceği yürüyüşe katılma daveti yaptı.

KUVA-Yİ MİLLİYECİLER

BARIŞ PINARI HAREKATINA 

DESTEK İÇİN YÜRÜYECEK

Barış Pınarı Harekatına destek amacıyla Balıkesir'deki sivil toplum kuruluşları tarafından Kuva-yi Milliye Platformu oluşturuldu.


Esnaf Odalarından Ticaret Odasına, Muharip Gazilerden Şehit Ailelerine, Gazeteciler Cemiyeti'nden Ticaret Borsasına, MÜSİAD'dan Kamu-Sen'e, TÜRGEV'den Ensar'a, KADEM'den Tes-İş'e kadar ve aralarında siyasi partilerin de yer aldığı Balıkesir'deki 100'e yakın sivil toplum kuruluşunun ortak kararıyla kurulan Kuva-yi Milliye Platformu, şehrin çeşitli noktalarına astığı afişlerle  vatandaşları iş yerleriyle konutlarına bayrak asmaya  ve Perşembe günü gerçeklecek yürüyüşe katılmaya çağırdı.

BALIKESİR GELİNCİK TARLASI OLSUN
Platformdan yapılan çağrı şöyle:
Barış Pınarı Harekatında; barış, huzur ve insanlık için görev yapan kahramanlarımıza destek olmak için Kuvayi Milliye Şehri'nin vatansever halkını evlerine ve işyerlerine bayrak asmaya davet ediyoruz. 
Bayrağımız dalgalansın, vatanımız, birlik ve beraberliğimiz daim olsun.

HAREKATA TAM DESTEK
Kuvayi Milliye Platformu olarak, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla yürütülen Barış Pınarı Harekatını destekliyoruz.

SEN YOKSAN BİR EKSİĞİZ
"Birlikte Türkiye'yiz" diyerek, 17 Ekim 2019 Perşembe günü saat 19.30'da gerçekleştireceğimiz yürüyüş ve basın açıklamasına siz değerli gönüllülerimizi bekliyoruz. Sen yoksan bir eksiğiz.

MİLLİ İRADE MEYDANINDA 
Yürüyüşümüz Milli Kuvvetler Caddesi'nde başlayarak Anafartalar Caddesi ve Kızılay Caddesi üzerinden devam edecek olup Milli İrade Meydanı'nda yapılacak açıklama ve İl Müftüsü Ramazan Topçam'ın ettireceği dua ile sona erecektir.
Balıkesir Kuva-yi Milliye Platformu

Kayıt : 16.10.2019

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !