Balıkesirspor Kulübü bize emanettir

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC), TFF 1. Lig 7. haftasında Balıkesir Atatürk Stadında oynanan Balıkesirspor - Boluspor karşılaşması öncesi kulüp yöneticileriyle bazı basın mensupları arasında yaşanan tartışmaların sosyal medyada değişik boyutlara taşınması üzerine yazılı açıklama yaptı.

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ: 
BALIKESİRSPOR ŞEHRİN MARKASIDIR
BU MARKAYA ZARAR VERİLMESİ KABUL EDİLEBİLİR DEĞİLDİR

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC), TFF 1. Lig 7. haftasında Balıkesir Atatürk Stadında oynanan Balıkesirspor - Boluspor karşılaşması öncesi kulüp yöneticileriyle bazı basın mensupları arasında yaşanan tartışmaların sosyal medyada değişik boyutlara taşınması üzerine yazılı açıklama yaptı.


Balıkesirspor Kulübü'nün şehir için önemli bir marka olduğuna dikkat çekilen açıklamada, bu markaya zarar verilmemesi amacıyla gazetecisinden yöneticisine, taraftarından kentin yöneticilerine kadar herkesin sorumluluk bilinciyle hareket etmesi gerektiğine değinildi. 

SÜRECİN BİLİNCİNDEYİZ

BGC açıklaması şöyle:
"Balıkesirspor Kulübü zor bir süreçten geçmektedir. Her zamankinden daha fazla ilgiye, sahiplenmeye ihtiyacı vardır. Kırmızı-Beyazlı renklere gönül veren camia insanlarının enerjisini sıkıntıların aşılması amacıyla yoğunlaştırması gerekirken gazetecilerle polemiğe girerek harcaması doğru sayılabilecek yaklaşım değildir. 

HERKES GÖREVİNİ BİLMELİ
Balıkesir, önemli bir ildir.  Balıkesirspor ise, kimi çevreler kabullenmek istemese de şehrin en değerli markasıdır. Şanı, sıfatı ne olursa olsun bu şehirdeki herkes bu markaya zarar getirebilecek davranışlardan kaçınılmalıdır.
Bu nedenle, herkes görevini sorumluluk alanları içerisinde yapmalı. Birbirinin görev alanlarına saygı kurallarını aşacak derecede müdahil olmamalıdır.

BALIKESİRSPOR BİZE EMANETTİR
BGC'nin iki saygın üyesinin de kurucuları arasında yer aldığı Balıkesirspor Kulübü, Balıkesir gazetecileri için çok değerlidir. Aynı zamanda yaşatılması gereken bir emanettir. Bu noktada gazeteciler, dün olduğu gibi bugün ve yarınlarda da Balıkesirspor Kulübü'nün en büyük destekçisi olmayı sürdürecektir.

BASIN TRİBÜNÜ 
YOL GEÇEN HANI DEĞİLDİR

Bu vesileyle, son dönemde çok sıkça sorunların yaşanması nedeniyle Balıkesirspor Kulübü'müzün ceza yaptırımıyla karşı karşıya kaldığı Basın Tribünü konumunun yeniden ele alınmasının elzem olduğunu hatırlatmayı görev sayıyoruz.

YÖNETMELİK NE DİYOR?
Müsabaka yerlerine serbest giriş yönetmeliğinin 4. maddesine göre; Basın tribünü müsabakaların yapıldığı tesislerde yazılı, görsel ve işitsel basın mensuplarına ayrılan yerleri göstermektedir. 
Basın tribününe girecek basın mensuplarına ilişkin konular, Türkiye Futbol Federasyonu ve Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) ile işbirliği yapılarak düzenlenir. 
Basın tribünü için akredite edilecek kişi sayısı, tesisin basın tribünü kapasitesiyle sınırlıdır. 
Akredite kartında basın mensuplarının stadyumda gireceği yerler numaralar ile belirlenmiştir. 
Gazeteci bu numaraların dışındaki alanlarda görev yapamadığı gibi, Basın tribününde de basın mensubu olmayanların oturması yasaktır. 
Akredite edilmeyen basın mensuplarını ev sahibi kulübün görevlendirdiği yetkili basın tribününe kesinlikle almaz. Bununla birlikte Basın tribününe, akredite edilmiş gazeteciler dışında hiç kimse giremez. Girmesine müsaade edilmesi halinde ise, TFF Temsilcisinin hazırladığı tutanak ile Balıkesirspor Kulübü ceza yaptırımıyla karşı karşıya kalır. 

SORUNLAR GİDERİLECEK
Boluspor maçında yaşanan söz konusu gelişmeler üzerine Cemiyet yönetim kurulumuz TSYD temsilcisi meslektaşımızla birlikte Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Balıkesirspor Kulübü yöneticileriyle bir araya gelmiş, gelecek maçlarda sıkıntı yaşanmaması amacıyla kurallara uyulması noktasında ortak görüşe varılmıştır.
Kamuyonun bilgisine sunar, Balıkesirspor Kulübü'ne başarılar dileriz."
09 Ekim 2019

 

Kayıt : 09.10.2019

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !