BGC'nin Mektubu Adalet Bakanında

Cemiyetimizin, Yargı Reformu paketinde resmi ilan statüsünde olan icra ilanlarının yayınlanma zorunluluğunun kalkmasının öngörülmesi üzerine başlattığı girişimler vekillerimizi harekete geçirdi. Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ü ziyaret ederek BGC'nin mektubunda yer alan konuları da dile getirdi.

BALIKESİR MİLLETVEKİLİ UYGUR,
İCRA İLANLARIYLA İLGİLİ TALEBİMİZİ
MİLLETVEKİLİMİZ ADALET BAKANINA İLETTİ

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Yargı Reformu paketinde resmi ilan statüsünde olan icra ilanlarının gazetelerde yayınlanma zorunluluğunun kalkmasının öngörülmesi üzerine yaptığı girişimler milletvekillerimizi harekete geçirdi.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

AK Parti Balıkesir Milletvekili ve Adalet Komisyonu Katip Üyesi Av. Belgin Uygur Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ü ziyaretinde  Gazeteciler Cemiyeti'nin mektubunda yer alan konuları da dile getirdi. 

Yeni Yargı Reformu düzenlemesinde resmi ilan statüsünde olan icra ilanlarının yerel gazetelerde yayınlanma zorunluluğunun kalkmasının öngörülmesiyle ilgili yerel basının görüş ve talebini Bakan Gül’e ileten Uygur, “Yerel basında icra, iflas ve ihale ilanları başta olmak üzere tüm resmi ilanların yayınlanma zorunluluğunun kalkmasıyla ilgili basın kuruluşlarının ve basın cemiyetlerinin taleplerini Sayın Bakanımıza ilettik. İnşallah herkes için hayırlı sonuçlar elde ederiz” açıklamasını yaptı.

Sayın vekilimize duyarlılığı için teşekkür ediyoruz.

Kayıt : 28.06.2019

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !