Yerel Medya için mücadeleye devam

Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, Basın İlan Kurumu (BİK) Yönetim Kurulu Başkanı, Vakıflar Genel Müdürü Dr. Adnan Ertem ile bir araya geldi. Balıkesir'in gazeteci milletvekili Dr. Mustafa Canbey'in katıldığı sohbette resmi ilanlarla ilgili mevzular ele alındı, bundan sonra izlenilmesi gereken yol haritası üzerine görüş alışverişinde bulunuldu.

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC)  Yargı Reformu paketinde resmi ilan statüsünde olan icra ilanlarının, gazetelerde yayınlanma zorunluluğunun kalkmasının öngörülmesi üzerine başlattığı girişimlerini sürdürüyor. 

Cumhurbaşkanlığı başta olmak üzere TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Hakkı Köylü ile Balıkesir'in 9 milletvekilline mektup yazarak konunun Anadolu Basını için vahametini aktaran BGC Başkanı Ramazan Demir, Adalet Komisyonu'nun Balıkesirli katip üyesi Belgin Gökçe Uygur ile  görüşerek desteğini almıştı.

Girişimlerini sürdüren Başkanımız Demir, Basın İlan Kurumu (BİK) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Adnan Ertem'le bir araya geldi.

Balıkesir'in gazeteci milletvekili Dr. Mustafa Canbey'in katıldığı sohbette resmi ilanlarla ilgili  mevzular ele alındı, bundan sonra izlenilmesi gereken yol haritası üzerine görüş alışverişinde bulunuldu. 

Aynı zamanda Vakıflar Genel Müdürü olan Dr. Adnan Ertem, BİK'in eski genel müdür yardımcısı olan milletvekili Mustafa Canbey'in yerel basının yaşadığı sıkıntıları en bilen kişilerden biri olduğuna değinip konuyu hassasiyetle takip ettiklerini kaydetti. 

Gazeteci vekil Canbey ise, Yargı Reformu paketinde gazeteleri ilgilendiren madde üzerine AK Parti Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'ı bilgilendirdiğini hatırlattı,  "Yerel gazetelerimizin  etkilenmesi ve mevcut sıkıntılarına çözüm için üzerime düşeni yapmanın gayreti içerisindeyim" dedi.

Bu arada, Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti'nin de çatısı altında bulunduğu Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGK) yönetiminin girişimleri artarak sürerken ülke genelindeki yerel gazetelerde ortak yayın yapılması gündeme alındı. 

 

Kayıt : 23.06.2019

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !