Balıkesir Emniyetine Ziyaret

Cemiyetimizin son olağan genel kurulunda üyelerimizin güvenini tazeleyen Ramazan Demir başkanlığındaki yönetimi ziyaretlerini Balıkesir Emniyeti ile sürdürdü. Yönetimimizin İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek'le buluşmasında medya-polis ilişkileri ele alındı. Sokaklara dönen bekçilerle ilgili çarpıcı gelişmeler değerlendirildi.

BEKÇİLER SOKAKLARA HUZUR GETİRDİ
Balıkesir'de çarşı ve mahalle bekçilerinin görevlerine başlamasıyla birlikte şehrin cadde ve sokaklarına huzur geldi. Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, Gazeteciler Cemiyeti yönetimiyle buluşmasında, bekçilerin sokaklara çıkmasının ardından hırsızlık olaylarında ciddi azalma yaşandığını belirtti.


UZUNKAYA START VERDİ
BALIKESİR'deki görevi dönemindeki imza attığı örnek ve iz bırakan projeleri karşılığı 'efsane müdür' olarak anılan Celal Uzunkaya'nın Emniyet Genel Müdürlüğüne atanması sonrasında yeniden başlatılan Çarşı ve Mahalle Bekçisi uygulaması ülke genelinde tuttu. Balıkesir'de göreve başlayan 186 bekçi, şehrin cadde ve sokaklarında huzurun hakim kılınmasına rol oynadı.

CEMİYET'TEN ZEYBEK'E ZİYARET
Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Başkanı Ramazan Demir, Başkan Vekili Doğan Alparslan, Genel Sekreter Coşkun Yaman, Genel Sayman H. Cengiz Güneş, Taşkın Sarıca ile aynı zamanda Türkiye Spor Yazarları Derneği Balıkesir Temsilciliğini yürüten H. Hilmi Duyar'dan oluşan BGC heyeti, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek'i ziyaret etti. 

HALKIN SEVGİLİSİ, 
SUÇLUNUN KORKULU RÜYASI

Medya-Polis ilişkilerinin yanı sıra kentin çeşitli konuları üzerine karşılıklı görüş-alışverişinde bulunulan ziyarette BGC yöneticilerinin, sokaklara yeniden dönüş yapan bekçilerle ilgili olumlu düşüncelerini paylaşması üzerine müdür Zeybek,  "Bekçilerimiz kısa sürede halkın sevgilisi, suçluların korkulu rüyası haline dönüştü" ifadesini kullandı. 

BALIKESİR'DE 186 BEKÇİ VAR
Bekçilerin genel asayişin yanısıra  suçun önlemesinde önemli bir yere sahip olduğuna dikkat çeken Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, Balıkesir merkez ile Bandırma, Edremit, Ayvalık, Gönen gibi metropol ilçelerinde 186 Çarşı ve Mahalle Bekçisinin görev yaptığını belirterek şu bilgileri paylaştı: 
"Mesleki mevzuat, devriye hizmetleri, insan hakları, halkla ilişkiler-iletişim, davranış biçimleri, etik kurallar, toplumsal olaylar, narkotik çalışmaları, genel prensipler ve görev şekli konularında özel eğitim alan bekçilerimiz geceleri cadde ve sokaklarda devriye gezerek suç ve suçlularla mücadele ediyor.

OLAYLARDA CİDDİ AZALMA
Bekçilerimizin ilimizde de göreve başlamasıyla birlikte gasp, hırsızlık, yankesicilik, oto hırsızlığı, yağma, kapkaç olayları gibi mal varlığına karşı işlenen olaylarda ciddi oranda azalma yaşandı. Bekçilerin sokakları dönmesi önleyici ve caydırıcı etkisi yarattı."

EMNİYET GÖZBEBEĞİMİZ
Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir ise, Balıkesir'in en huzurlu kentlerden biri olduğuna değinerek, "Balıkesir'in huzurlu bir şehir olarak anılması noktasında 7/24 görev yapan ve milletimizin birlik ve dirliğine, ülkemizin bütünlüğüne kasteden ter türlü ihanet şebekelerine karşı  kararlılıkla mücadele ederek gerektiğinde seve seve canını feda etmekten Emniyet mensupları hakkı parayla pulla ödenmez. Onlar bizim gözbebeğimiz."  dedi.  
Demir, ziyarette Müdür Zeybek'e, Cemiyet yayınları arasındaki "15 Temmuz Balıkesir Manşetler" ve gazetecilerin kaleme aldığı "Kalkışma" kitabını hediye etti. 

Kayıt : 17.05.2019

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !