BGC DEMİR'LE TGF YÖNETİMİNDE

Balıkesir Basını tarihinde bir ilki gerçekleştirdi. Cemiyet Başkanı Ramazan Demir, 73 il ile KKTC ve Türki Cumhuriyetler’deki basın kuruluşlarının en üst organı olan Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) yönetimine seçildi. Demir, 11 kişilik yönetimde Genel Mali Saymanlık görevini üstlendi. Balıkesir’in 6 delege ile en temsil edildiği TGF kongresinde 2. Başkan Ümit Babacan ise, Denetim Kurulu’nda yer aldı.

TÜRKİYE Gazeteciler Federasyonu'nun Ankara'da yapılan altıncı olağan genel kurulunda seçimlere iki listeyle gidildi. Delegelerden 153'ünün oyunu alan İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Sertel, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanlığı'na seçildi.
Eski Federasyon Başkan Nazmi Bilgin'in listesi 148 oy aldı. Federasyonun yeni yönetim kurulu Atilla Sertel'in başkanlığında Yılmaz Karaca (Eskişehir Gazeteciler Cemiyet Başkanı), Ahmet Ünal (Mersin Gazeteciler Cemiyet Başkanı) Mehmet Ali Dim (Alanya Gazeteciler Cemiyet Başkanı), Bülent Öztürk (Denizli Gazeteciler Cemiyet Başkanı) Lütfü Karakaş (Trakya Gazeteciler Cemiyet Başkanı), Gürsel Eser (Türkiye Fotomuhabirleri Derneği), Faruk Balıkçı (Güneydoğu Gazeteciler Cemiyet Başkanı), Ramazan Demir (Balıkesir Gazeteciler Cemiyet Başkanı), Derya Akbıyık (Zonguldak Gazeteciler Cemiyet Başkanı) ve Merih Ak'tan (NTV İzmir Temsilcisi) oluştu.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Atilla Sertel, "İzmir'de başlayan değişim rüzgarı Türkiye'yi kucakladı.
Anadolu ve Trakya gazetecileri çok yerinde bir karar verdi ve 'değişim' dedi. Değişimin önünde hiç bir güç duramaz. Türkiye'de güçlü bir federasyon, güçlü basın yaratılması için var gücümle çalışacağım. Anadolu'da çekilen sıkıntıları yerinde belirleyerek, cemiyet başkanı arkadaşlarımızla görüşerek gündeme taşıyacak, çözüm arayışında olacağım" dedi.

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti’nin Gazeteciler Federasyonu’nun kurucusu olduğunu belirten Ramazan Demir, federasyonun yeni dönemde önemli işlere imza atacağını vurguladı.

Bu arada, BGC başkan yardımcısı Ümit Babacan de Federasyon denetim kurulu yedek üyeliğine seçildi.
Ankara'daki büyük kongrede Balıkesir'i, Ramazan Demir, Ümit Babacan, Ertan Filizel, Cengiz Güneş, Selahattin Yay, Semih Keleş'ten oluşan delege grubu temsil etti.

GÖREV DAĞILIMI YAPILDI,

DEMİR; GENEL MALİ SAYMAN

Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun 27 Eylül 2009’da yapılan olağan genel kurulunda seçilen Atilla Sertel başkanlığındaki yönetim kurulu, hafta sonunda Ankara’da yaptığı toplantıda görev dağılımını gerçekleştirdi.
Genel Başkan Vekilliği’ne Yılmaz Karaca, Genel Başkan Yardımcılıklarına Gürsel Eser, Mehmet Ali Dim, Ahmet Ünal, Bülent Öztürk, Genel Sekreterliğe Merih Ak, Genel Sekreter Yardımcılığı’na Faruk Balıkçı, Genel Mali Saymanlığa Ramazan Demir getirildi.
Derya Akbıyık ile Lütfü Karakaş da kurulda üye olarak yer aldı.

Kayıt : 26.01.2010

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !