Basın Müzesi tabelasına saldırı!

BU NASIL BİR KAFADIR, BU NASIL BİR İNSANLIKTIR? Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi ve Medya Merkezinin dış cephedeki tabelasına yönelik çirkin olduğu kadar düşündürücü bir saldırı gerçekleşti. Balıkesir Basın Müzesinin tabelası bugün akşam saatlerinde kimliği belirsiz bir kişi tarafından parçalanarak kırıldı.

Karesi Mahallesi Kaya Sokaktaki Basın Müzesi ve Medya Merkezi ana girişinde duvara monte edilmiş ve üzerinde Basın Müzesi ziyaret saatlerine yer verilen tabelanın 16.30-17.00 saatleri arası kimliği belirsiz bir kişi tarafından kırılarak parçalandığı görüldü. 

Görgü tanıklarının ifadelerine göre, Basın Müzesi girişine gelen orta yaşlardaki bir kişi elindeki taşla tabelaya saldırmaya başladı ve parçaladıktan sonra olay yerinden ayrıldı. 

Saldırı olayını hangi amaç ve kafayla gerçekleştirdiği tahmin edilemeyen kişinin, akıl ve ruh sağlığının yerinde olup olmadığını ve birileri tarafından yönlendirilip yönlendirilmediğini merak ediyoruz.

Cemiyet Başkanımız Ramazan Demir, "Dileriz akli dengesi yerinde olmayan birinin gerçekleştirdiği adi olaydır. Aksini düşünmek bile istemiyoruz." görüşünü paylaşarak olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Kayıt : 15.03.2019

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !