BGC'den BAUN Rektörüne ziyaret

Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, 2. Başkan Coşkun Yaman, Genel Sekreter Doğan Alparslan ve TSYD Balıkesir temsilcisi Hilmi Duyar, Balıkesir Üniversitesi Rektörlü- ğüne atanan Prof. Dr. İlter Kuş'u makamında ziyaret etti. Şehir, Üni- versite ve medya ilişki- lerinin ele alındığı ziya- rette Kuş, yüz güldürecek müjdeler verdi.

Baıkesir Üniversitesi (BAÜN) rektörü Prof.Dr. İlter Kuş, yeni dönemde şehir ile bütünleşen, sivil toplum kuruluşlarıyla, meslek odalarıyla daha sıkı ilişki içinde olan üniversiteyi amaçladığını söyledi.

Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, 2. Başkan Coşkun Yaman, Genel Sekreter Doğan Alparslan ve TSYD Balıkesir temsilcisi Hilmi Duyar, Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğü'ne atanan Prof.Dr. İlter Kuş'u makamında ziyaret etti.

ÖNEMLİ MESAJLAR VERDİ

Oldukça yararlı geçen görüşmede basın ve üniversite konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

BGC Ramazan Demir, Balıkesir Basını ile kısa bilgiler verdi ve Rektör Kuş'a cemiyetin hazırladığı kitapları hediye etti.
Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İlter Kuş, yeni dönemde özellikle üniversite ile şehir arasındaki kopukluğu gidermek istediklerini söyledi.


Rektör yardımcılarıyla, dekanlarla meslek odalarını, sivil toplum kuruluşlarını zyaret edeceğini ve daha sıkı diyaloglar kuracaklarını belirten Kuş, üniversiteyle ilgili plan ve projelerini önümüzdeki geniş kapsamlı basın toplantısıyla açıklayacağını söyledi. 

TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ'NİN
EKSİKLERİ GİDERİLİYOR

Ziyarette öne çıkan konu ise Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi oldu. Hastane’nin en önemli eksikliği olarak görülen Yoğun Bakım Ünitesi ile Acil Servisi'ni kısa sürede yaptıkları çalışmalarla hizmete açtıklarını vurgulayan Kuş, Acil ve Yoğun Bakım’ın dışında eksik branşlarda hekim açığının kapatılması için de çalışma başlattığını ve 30’a yakın yeni hekim alınacağını söyledi.
Rektör Kuş, Acil Servisin açılması noktasındaki çabalarına destek veren Balıkesir İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Burak Öztop'a da teşekkür etti.

Kayıt : 04.02.2019

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !