BİK Genel Kuruluna temsilci seçimi

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Kurulu’na katıla- cak olan Anadolu gazete sahiplerinin 3 temsilci- sinin seçimi, Ankara’da gerçekleşti. Seçime rakipsiz katılan M. Nuri Kolaylı, Mustafa Arslan ve Şevket Erzen, katılan tüm delegelerin oy birliği ile yeniden göreve geti- rildi. Cemiyetimizin de destek verdiği isimlerin seçilmesi camiamızda sevinçle karşılandı.

195 sayılı Basın İlan Kurumu Teşkiline Dair Kanunun 5’inci maddesinin son fıkrasına istinaden Anadolu gazete sahiplerinin Basın İlan Kurumu Genel Kurulu’na katılacak 3 temsilcisinin seçimi, Ankara’daki Profesör Dr. Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonunda yapıldı.
Salonun güvenlik önlemlerini ve seçim düzenini özenle yerine getiren Basın İlan Kurumu yetkilileri, sabahın erken saatlerinde Anadolu’nun dört bir yanından gelen delegeleri tek tek karşıladı ve seçimler hakkında bilgilendirdiler. Seçim Müşahitliklerini BİK Yönetim Kurulu Üyeleri Adnan İnanç ve Ahmet Özdemir üstlendi. 
ANADOLU BASINI DİVANDA
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Seçim Müşahiti Ahmet Özdemir açılış konuşması yaparak, Divan için verilen önergeyi okudu ve oylama yapıldı. Divan Başkanlığı’na Sefa Özdemir, Başkan Yardımcılıklarına Mehmet Çelik, Erdoğan Erişen, Katip Üyeliğe Ali Cihangir, Üyeliğe Alaattin Arslan seçildiler. Divan Başkanı Sefa Özdemir, seçilmeleri nedeniyle teşekkür ederek, seçimlerin Anadolu Basınına hayırlı olmasını diledi. 
REKOR KATILIM OLDU
Anadolu gazete sahiplerinin 3 temsilcisinin belirlendiği, rekor katılımın olduğu seçimlere Mehmet Nuri Kolaylı, Mustafa Arslan ve Şevket Erzen rakipsiz girdi. Üç aday, seçime katılanların tamamının oyunu alarak 2 yıl için Basın İlan Kurumu Anadolu Gazete Sahipleri temsicisi olarak Genel Kurul Üyeliği’ne seçildi.


DESTEK VERDİĞİMİZ İSİMLER
RAKİPSİZ SEÇİLDİLER

Basın İlan Kurumu, Anadolu Gazete Sahipleri Temsilciliği görevine yeniden seçilen Mehmet Nuri Kolaylı, Mustafa Arslan ve Şevket Erzen, kendilerine destek veren tüm delegelere teşekkür ederek “Kar kış demeden bu salona bizzat gelerek ve vekalet vererek bizlere destek veren tüm gazete sahibi meslektaşlarımıza yürekten teşekkürlerimizi sunuyoruz. Onların bize olan güvenini bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da boşa çıkarmayacağız. Her ortamda ve şartta, onların sorunlarına sahip çıkmak için gece gündüz mücadele etmeye devam edeceğiz. Ayrıca, bu büyük organizasyonu özveri ile başarılı bir şekilde sonlandıran başta Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca ve Genel Müdür Yardımcısı Cem Elçin olmak üzere, tüm Basın İlan Kurumu personeline teşekkür ediyoruz” dediler.
BGC'DEN KUTLAMA
Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Başkanı Ramazan Demir, Kolaylı, Arslan ve Erzen'i kutladığı mesajında şunları kaydetti:
"Balıkesirimizdeki yerel gazetelerimizden birkaçı dışında hemen hepsinin desteğini de alarak BİK Genel Kuruluna yeniden seçilen değerli meslektaşlarımız Nuri Kolaylı, Mustafa Arslan ve Şevket Erzen'i kutluyor, Anadolu Gazete Sahiplerini temsil edecekleri Basın İlan Kurumu Genel Kurulunda yerel medyamız adına yine hayırlı hizmetlere imza atacaklarına olan inancımızla başarılar diliyoruz."

Kayıt : 02.02.2019

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !