Kayahan Öcalan Vefat Etti

Balıkesir Basınının deneyimli isimlerinden Edremitli gazeteci Kayahan Öcalan vefat etti. Bugün sabah saatlerinde yaşama gözlerini yuman 64 yaşındaki Öcalan, Edremit gazetelerine uzun yıllar muhabir ve yönetici olarak hizmet verdi. Gazeteciler Cemiyeti, başsağlığı mesajı yayınlayıp ailenin acılarına ortak oldu.

Balıkesir Basınının emektar isimleri arasındaki Kayahan Öcalan vefat etti.

TEDAVİ GÖRÜYORDU

Edremit Körfezinde yayımlanan gazete ve dergilerin bazılarında muhabirlikten  yönetim kadrosuna kadar görev yapan Kayahan Öcalan, ayaklarındaki rahatsızlık nedeniyle Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesinde tedavi görüyordu.

Öcalan, 23 Aralık Pazar günü sabah saatlerinde, hastanede solunum yetmezliğine dayalı kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.

İKİ EVLAT BABASIYDI

Kayahan Öcalan, uzun süredir şeker rahatsızlığı nedeniyle bir ayağının ampute edilmesi sonucu tekerlekli sandalyeye bağlı yaşamını sürdürüyordu.

Eşi Fatma hanımı üç yıl önce kaybeden 64 yaşındaki Kayahan Öcalan, iki çocuk babasıydı.

EMEKTAR İSİMLERDENDİ

Gazeteciler Cemiyeti'nin kıdemli üyeleri arasındaki Öcalan, Edremit'te yayımlanan Körfezde Olay, Star ve Önce Körfez gazetelerinde haber müdürü olarak görev yaptı.

BGC MESAJ YAYINLADI

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti, gazeteci Kayahan Öcalan'ın vefatıyla ilgili yayınladığı mesajda "Balıkesir ve Edremit ilçemizdeki yerel gazetelerimize uzun yıllar muhabir ve yazar olarak emeği geçen Kayahan Öcalan'ı sevgi ve saygıyla anarken ailesine ve basın camiamıza başsağlığı diliyoruz" ifadesini kullandı.

EDREMİT'TE TOPRAĞA VERİLECEK

Gazeteci Kayahan Öcalan'ın cenazesi, 24  Aralık Pazartesi günü Edremit Muhakeme Camisinde kılınacak öğle namazının ardından ilçedeki Şehir Mezarlığında toprağa verilecek

Kayıt : 23.12.2018

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !