Vefatının 9. yılında özlemle anıyoruz

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti, 9 yıl önce Bandırma'da çalıştığı gazetesine gittiği sırada katledilen şehit gazeteci Cihan Hayırsener için anma etkinliği düzenledi. Bugün Mevlik okutulacak, lokma hayrı yapılacak. Cemiyet Başkanı Demir, "Türk Basını ilk şehidini verdiği 1909’dan beri susturulamadı, susmayacak, susturamayacaklar" dedi.

BALIKESİR Gazeteciler Cemiyeti (BGC) şehit gazeteci Cihan Hayırsevener ve vefat eden gazeteciler için anma etkinliği düzenledi. 
Bandırma'da görev yaptığı gazetesine gittiği sırada, Atatürk Caddesi üzerinde kalleşçe kurulan pusu sonucu öldürülen Gazeteciler Cemiyeti Disiplin Kurulu üyesi Cihan Hayırsevener şehadete erişinin 9. yılında anılacak. 

CEMİYETTE ANMA

18 Aralık Salı günü gerçekleşecek etkinlikte, Hayırsevener'in meslektaşları, BGC Basın Müzesi'nde "Öldürülen Gazeteciler" anısına oluşturulan odada bir araya gelerek şehitlerini yad edecekler.

 
MEVLİD ve LOKMA HAYRI

Aynı gün, Hayırsevener başta olmak üzere bugüne değin vefat etmiş Balıkesirli gazeteciler ruhuna Hacı Sadık Kaya Camisinde öğle namazını müteakiben Mevlid-i Şerif okutulacak. 
BGC Medya Merkezi bahçesinde ise lokma hayrı yapılacak. 

CİHAN CESUR BİR GAZETECİYDİ

Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, bugüne dek ülkemizde 66 gazeteci yazarın öldürüldüğünü ve Cihan Hayırsevener'in ise Balıkesir Basınının ilk şehidi olduğunu anımsattı. 
Demir, anma mesajında şu ifadeleri kullandı:
"Cihan, Balıkesir Basınının cesur kalemlerinden biriydi. Ülkemizin ve milletimizin çıkarları noktasında kalemini kullanan, beynini yoran gazeteciydi

İNSANLIK DIŞI 

Gerçeklerin ortaya çıkarılmasından korkan, karanlıktan beslenenlerin planladığı kalleşçe saldırıda şehit düştü.
Ölüm emrini verenleri, tetiği çekenleri, insanlık dışı eylemi organize edenlere yardım ve yataklık edenleri bir kez daha lanetliyoruz. 

SUSMADI, SUSMAYACAK

Türk Basını ilk şehidini verdiği 1909’dan beri susturulamadı.
Meslek ilkelerini benimseyen, kalemleriyle mikrofonlarını milletinin çıkarları ve gerçekleri öğrenmesi adına kullanan gazeteciler susmadı, susmayacak, susturamayacaklar. 

HÜZÜNLE ANIYORUZ

Hangi nedenle olursa olsun bugüne dek öldürülen bütün meslektaşlarımızı hüzünle anıyoruz." 

 

Kayıt : 17.12.2018

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !