MEDYA VALİYLE BULUŞTU

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC), Vali Yılmaz Arslan’ın konuk olarak katıldığı yemekli bir toplantı düzenledi. Balıkesir’deki yerel gazete, televizyon, radyo sahipleri ve çalışanlarının buluştuğu yemekte, Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, geçtiğimiz günlerde silahlı bir saldırıda hayatını kaybeden Bandırmalı gazeteci Cihan Hayırsever´e başsağlığı dileyerek sözlerine başladı, ardından Balıkesir´in potansiyelinden söz ederek Vali Yılmaz Arslan´la birlikte marka il olma yolunda ilerleyeceğini belirtti.

GAZETECİLER CEMİYETİ'NİN YEMEĞİNDE BALIKESİR MEDYASI İLE BULUŞAN BALIKESİR VALİSİ YILMAZ ARSLAN ÇOK NET KONUŞTU: "HEYECANINI YİTİRMİŞ ENERJİSİNİ KAYBETMİŞ KAMU GÖREVLİLERİYLE DEVAM ETMEYECEĞİM. BİZE YARDIMCI OLMALILAR YOLUMUZU AÇMALILAR"

Balıkesir Valisi Yılmaz Arslan, kamu kurumlarındaki bazı yöneticilerin uzun yıllardır aynı makamlarda bulundukları için heyecanlarını yitirdiklerini söyledi. Vali Arslan, "Kamuda belli bir hizmet yaptıktan sonra aynı görevi yıllardır sürdüren ve heyecanını yitirmiş görevliler sıkıntı yaratıyor. Heyecanını yitirmiş kamu görevlileriyle devam etmeyeceğim. Bu söylemimde kamu görevlilerine uyarı sayılmasın. Bize yardımcı olmalılar ve yolumuzu açmalılar. Yargı kararıyla geri dönenler onun gücüne sığınıp hareket etmemeliler” dedi.

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC), Vali Yılmaz Arslan’ın konuk olarak katıldığı yemekli bir toplantı düzenledi. Vali Yılmaz Arslan, Cemiyet’in yemeğinde Balıkesir’deki bazı kamu kuruluşlarındaki enerji yoksunluğuna dikkat çekerek, bu kurumlarda ‘değişim’ sinyali verdi. Arslan, bazı daire müdürlerinin değişmesi gerektiğine dikkat çektiği konuşmasında gazetecilerin desteğini beklediğini söyledi.
Cemiyet’in düzenlediği yemekli toplantıya, Balıkesir’deki yerel gazete, televizyon, radyo sahipleri ve çalışanları katıldı. Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, yemekte yaptığı konuşmada, geçtiğimiz günlerde silahlı bir saldırıda hayatını kaybeden Bandırmalı gazeteci Cihan Hayırsever´e başsağlığı dileyerek sözlerine başladı, ardından Balıkesir´in potansiyelinden söz ederek Balıkesir’in Vali Yılmaz Arslan´la birlikte marka il olma yolunda ilerleyeceğini belirtti.

- TANIMA FASLI BİTTİ, SIRA İCRAATTA -
Geldiği günden bu yana Balıkesir basınının ilgisinden son derece mutlu olduğunu kaydeden Vali Yılmaz Arslan, 6 ayını 3 Ocak tarihinde dolduracağını ve ‘hoş geldin’ faslının bittiğini söyledi. Kendisi için 6 aylık dönemi millat koyduğunu belirten Arslan "Bir şeyler yapmak için 6 aylık dönemi kendime milat koydum. Bu dönemde herkesle bir araya gelip bir Vali´nin bilmesi gerektiği kadarıyla bilgi edindim. Bilgi edinmemde de Balıkesir basınının katkıları oldu. Bir çok bilgiyi basın yoluyla öğrendim. Bu anlamda gazetelerdeki haberleri, köşe yazarlarını ciddiye aldım. Bazen bizim istemediğimiz haberler de çıktı ancak her haber de bizim hoşumuza gidecek diye bir kural yok. Eğer böyle bir şey olsaydı hür basın olmazdı" diye konuştu.
Yılbaşından sonra bazı projelerini basınla paylaşacaklarını söyleyen Vali Yılmaz Arslan, "Geleceğe ilişkin yılbaşından sonra basın toplantısı yapacağız. Bu toplantılarda yapacağımız şeyleri sizlerle paylaşalım ve sizin önerilerinizi alalım. Bu dönemde bize hayal gibi gelen şeyleri önce hayal edeceğiz sonra gerçekleştireceğiz. Yapmayı tasarladığımız ancak yapamadığımız şeyleri de neden yapamadığımızı söyleyelim" dedi.
- 2010, BALIKESİR’İN TANITIM YILI OLACAK -
Kamu kuruluşlarındaki temel eksikliklerin başında kurumsal kapasitesinin geliştirilmesi olduğunu vurgulayan Vali Yılmaz Arslan "Kurumsal kapasiteyi geliştirmek için kamu içindeki bazı şeyleri değiştireceğiz. Evrak düzeninden, personele kadar bir çok konuda çalışmalar yaptık. İlçelerde ve köylerde insanların memnuniyetini ölçen anketler yaptırmak istiyoruz. Sadece bizim bildiğimiz şeylerin yanında vatandaşların Valilik, güvenlik, altyapı, sağlık ve eğitimden memnun olup olmadığını öğreneceğiz. Bu bilgilerin de paylaşılması gerektiği kadarıyla sizinle paylaşacağız" dedi.
2010 yılında Balıkesir´in tanıtım yılı olması için çalışmalar yapacaklarını söyleyen Vali Yılmaz Arslan "2010 yılının 10. ayının 10. günü bir dizi etkinlikler yapılıp Balıkesir´in bilinmeyen yerleri tanıtılabilir. Balıkesir´in sadece Körfez ve Erdek’ten ibaret olmadığını göstermek için Ankara ve İstanbul´da tanıtım çalışmaları yapacağız. Tanıtımda spor önemli bir araç ve Balıkesirspor bu anlamda çok önemli. Balıkesirspor´un üst liglere çıkması için çalışmalar yapacağız. Bir vali birçok şey düşünüp bunları tek başına yapamaz” diye konuştu.
- HEYECANINI YİTİRMİŞ KAMU YÖNETECİLERİYLE DEVAM EDEMEM -
Kendisiyle aynı noktaya yönelen bir ekibin olmasını istediğini belirten Vali Yılmaz "Tüm mekanizmalarda önümüzdeki süreçte ciddi bir değerlendirme yapılacak. Kamuda belli bir hizmet yaptıktan sonra aynı görevi yıllardır sürdüren ve heyecanını yitirmiş görevliler sıkıntı yaratıyor. Heyecanını yitirmiş kamu görevlileriyle devam etmeyeceğim. Bu söylemimde kamu görevlilerine uyarı sayılmasın. Bize yardımcı olmalılar ve yolumuzu açmalılar. Yargı kararıyla geri dönenler onun gücüne sığınıp hareket etmemeliler. Enerjik olmak, yönetime destek vermek yaşla da ilgili değil. Ben ne kamu çalışanları gördüm, emekliliklerine 6 ay kala aynı ciddiyetle işlerini yapıyordu. Bir de herkes görevini bilecek. Bir müdür görevinin gerektirdiğini yapacak valiyse kendi görevinin gerektirdiklerini yapacak. Eğer bunu yapamıyorsanız yol vereceksiniz. Önümüzdeki 3 - 3.5 aylık dönemde sizlerle daha çok konuşmalıyız. Akşamları 18.00’den sonra müsait oluyorum. Gerek Valilik binasında, gerekse Özmerkez’deki valilik makamında mesaiden sonra oturur konuşuruz, benim mesai saatim yok, telefonum da 24 saat açık. Ben heyecanlıyım ve adımlarımı bu yönde atıyorum, ama her adım attığımda bana yumruk atarsanız mecalimiz kalmaz" dedi.

 

Kayıt : 25.01.2010

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !